Latvijas skolas somā – Latvijas vēsture un “Tango ar Stroku”

14.02.2019.

Lai padziļināti sagatavotos Valsts centralizētajiem eksāmeniem, sešdesmit Daugavpils 12. vidusskolas divpadsmito klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Rīgu nostiprināt vēstures zināšanas Latvijas Okupācijas muzejā un Kara muzejā un pilnveidot krievu valodas prasmes, noskatoties mūziklu “Tango ar Stroku”.

Okupācijas muzejā notika mācību stunda “Padomju deportācijas”, uz stundu 12.a un 12.b klašu skolēni līdzi ņēma izpildītos mājas darbus, vispirms atkārtoja īsu vēstures kursu, tad  strādāja grupās. Darbs grupās bija aizraujošs, jo varēja  apskatīt un rokās paturēt lietas, kuras no Latvijas izsūtītie cilvēki bija paņēmuši līdzi uz Sibīriju. Katrai no tām ir savs stāsts. Skolēni apskatīja, kādā  lopu vagonā tika deportēti cilvēki,  kā izskatījās Valsts drošības komitejas (čekas) nopratināšanas kamera. Baisi….

12.c klase iepazinās ar Kara muzeja ekspozīciju un apguva vēstures tēmu “Latvija II pasaules karā”.

Iegūtās zināšanas vēsturē tika nostiprinātas arī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, jo izrādes galvenais varonis – tango karalis, kurš dzimis Daugavpilī (1893. gada 6. janvārī)  Oskars Stroks, dzīvoja šajā laika periodā un visi notikumi Eiropā ietekmēja viņa likteni.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī dramaturgs Aleksejs Ščerbaks un aktieri pirmo reizi izstāsta leģendu par slavenu mūsu novadnieku, 20. gadsimta divdesmito, trīsdesmito un četrdesmito gadu slavenību Oskaru Stroku - komponistu un pianistu, kuru pazina un kuram aplaudēja visa Eiropa. Neviens no teātra apmeklētājiem nepalika vienaldzīgs, klausoties O. Stroka šlāgerus, skatoties  ugunīgu tango  un izdzīvojot viņa  skumjo dzīvesstāstu. Fascinēja arī Latvijā populāro aktieru - Jakova Rafalsona, Veronikas Plotņikovas,  Riharda Lepera u.c. – sniegums.

Kad atpakaļceļā pārrunājām redzēto, jaunieši to raksturoja šādi: lepnums par mūsu novadnieku, izglītojoši, patriotiski, patiess tēlojums, nereāli skaisti, iespaidīgi, karstasinīgs, emocionāls, krāsains, dvēselisks, košs, neparasts uzvedums u.c. Saviem vienaudžiem viņi noteikti ieteiktu noskatīties izrādi “Tango ar Stroku”.

 

Informāciju sagatavoja: Daugavpils 12. vidusskolas divpadsmito klašu audzinātājas I. Meškovska, I. Leiskina, L. Koha

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu