Latvijas sportisti piedalīsies SUP pasaules čempionātā Dānijā

31.08.2017.

Latvijas SUP dēļošanas izlase piecu cilvēku sastāvā devusies uz pirmo Eiropā notiekošo ISA Pasaules SUP čempionātu (ISA World Stand Up Paddle (SUP) and Paddleboard Championship). Čempionāts no 1. līdz 10. septembrim norisināsies Dānijā, kur sacentīsies vairāk nekā 250 sportistu no 40 pasaules valstīm. Latvijas karoga krāsas aizstāvēs Jūlija Mihailova, Santa Rasa-Daukše, Māris Galenieks, Arvis Iļjins un Valdis Kļaviņš, kuri ceļazīmes izcīnīja Latvijas atklātajā SUP čempionātā jūlija beigās.

Nāciju parāde un čempionāta atklāšanas pasākums gaidāms 1. septembrī. No 2. līdz 3. septembrim Kopenhāgenas kanālā pie Operas nama tiks doti starti sacensībās 18 km maratonā (startēs J. Mihailova, S. Rasa-Daukše, M. Galenieks un A. Iļjins) un 200 m sprinta distancēs (startēs A. Iļins, J. Mihailova). Savukārt no 4. līdz 10. septembrim atkarībā no laika apstākļiem Dānijas ziemeļrietumu piekrastē skaistā zvejas ciematā Voruporā, kas pazīstams arī kā Cold Hawaii, starts tiks dots vairākām citām SUP disciplīnām, tostarp 3,5 km tehniskajai jūras distancei, kurā piedalīsies V. Kļaviņš.

Trīs no izlases pārstāvjiem startēs ar speciāli šim čempionātam Latvijā ražotiem dēļiem – A. Iļjins un J. Miahilova ar Prestol radītiem dēļiem, savukārt M. Galenieks savu sarkankoka dēli un oriģinālā dizaina koka airi izgatavojis pats („Galenieka galdniecība”). Pasaules čempionāta oficiālais formāts ir 12’6” dēļu klase.

Pirmo reizi pasaules čempionātā Latvija skaitliski mazākā sastāvā tika pārstāvēta 2014. gadā, komandu kopvērtējumā ieņemot 21. vietu. SUP ir salīdzinoši jauna sporta disciplīna; notiek pārrunas, lai to iekļautu 2024. gada vasaras olimpiskajās spēlēs. Arī Latvijā SUP dēļošana kļūst arvien populārāks sporta un aktīvās atpūtas veids. 2017. gadā dibināta Latvijas Sērfošanas un SUP federācija (pārtapa no 2014. gada dibinātās Latvijas SUP asociācijas), kas ir viena no jaunākajām sporta veidu federācijām.

Popularizējot sporta veidu un svinot Latvijas valsts simtgadi, nākamgad Latvijas SUP entuziasti iecerējuši organizēt 100 km garu braucienu kādā no Latvijas upēm.

Sekot līdzi sacensību tiešraidēm un rezultātiem, kā arī uzzināt vairāk par čempionātu var Starptautiskās Sērfinga asociācijas mājaslapā isaworlds.com/sup/2017.

Vairāk informācijas:
Valdis Kļaviņš
+371 28285255

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu