Latvijas valsts simtgadē dejas izrāde "No zobena saule lēca" atgriežas nebijušā konceptā

15.05.2018.

Pazīstamā dejas izrāde "No zobena saule lēca", kas milzīgus panākumus un skatītāju simpātijas gūst jau kopš pirmizrādes 2010. gadā, šogad, Latvijas valsts simtgadē atgriezīsies pie skatītājiem ar pārsteidzošu konceptu - izrādi brīvā dabā, jūras krastā. Uzvedums tiks rādīts šā gada 24. un 25. augustā jūras krastā, Vecāķu pludmalē. Jūras piekraste tiks pielāgota izrādes vajadzībām, tai skaitā uzbūvētas skatītāju tribīnes. 

"No zobena saule lēca" ir grandioza dejas izrāde, kuras pirmizrāde lielā formāta (pirms tam bija maza izrāde 2009) notika 2010. gadā un pēc skatītāju pieprasījuma uzvedums tika atkārtots 2013. un 2016. gadā. Mītisko un senatnīgo baltu cilts tradīciju stāstu izdejo vairāk nekākā 1000 dejotāju no visas Latvijas.

"Zinot skatītāju vēlmi atkal un atkal no jauna izdzīvot šo dejas stāstu, šogad, Latvijas valsts simtgadē, nolēmām radīt pavisam nebijušu konceptu, kas dos papildus emocionālu pārdzīvojumu un pozitīvas sajūtas ne tikai skatītājiem, bet visiem uzveduma dalībniekiem. Tik vērienīga izrāde pašā jūras krastā ir vēl nebijis notikums un tā būs visu mūsu dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem šajā jubilejas gadā." stāsta Edžus Arums izrādes "No zobena saule lēca" producents.

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki parāda dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču viedo dzīvesziņu. Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni - spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums.

Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda: režisors - Uģis Brikmanis, horeogrāfs - Agris Daņiļevičs, mūzika - bungu un dūdu grupa "Auļi", muzikālais vadītājs - Kaspars Bārbals. Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā 40 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi - Kristīne Ādmine, Liene Brence, Lauma Bērza,Sandra Budeviča un citi. Tērpu autores - Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

2018. gada izrāde topa ar Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu un ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Biļetes varēs iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv no 15. maija plkst. 15.00.

Papildus informācija:
Dagnija Dižbite-Svarinska,
tel:29295837, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu