Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja pārstāvēta Starptautiskās jaunatnes dienas pasākumos Jelgavā

12.08.2016.

Piektdien, 12. augustā Latvijas Valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteja sadarbībā ar jauniešu organizāciju “Nītaureņi” vadīja vairākas aktivitātes un piedalījās Starptautiskās jaunatnes dienas pasākumos Jelgavā.

Notikuma galvenais mērķis ir vienot jauniešus no visas Latvijas daudzveidīgās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, veicināt sadarbību starp jauniešiem un pievērst plašākas sabiedrības uzmanību jauniešiem aktuāliem jautājumiem, kā arī iepazīstināt ar daudzveidīgo pašvaldību un organizāciju piedāvājumu darbā ar jauniešiem. Pasākuma norises vieta izvēlēta, lai godinātu Pirmo Latvijas Jauniešu galvaspilsētu – Jelgavu.

Starptautiskā jaunatnes dienā jaunieši tika aicināti iesaistīties Latvijas pašvaldību un nevalstisko organizāciju piedāvātajās aktivitātēs, parādīt savus talantus un piedalīties orientēšanās sacensībās pilsētā. Tāpat pasākuma gaitā notika Jelgavas pilsētas «Basta» futbola turnīra noslēguma posms.

Piedāvājums bija plašs un dažāds, piemēram, biedrība «SēJa» piedāvāja iespēju izzināt Sēliju, LLU – pielaikot lauksaimnieka profesiju un izstaigāt Latviju. Latvijas Jaunatnes padome rīkoja diskusiju ar Saeimas deputātiem par jauniešiem aktuāliem jautājumiem, Sociālās inovācijas centrs – fokusdiskusiju par jauniešu iesaisti sociālajā uzņēmējdarbībā. Notikuma galvenais mērķis bija vienot Latvijas jauniešus kopīgās aktivitātēs, veicināt sadarbību, kā arī pievērst plašākas sabiedrības uzmanību jauniešiem aktuāliem jautājumiem.

Latvijas Valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas pārstāvis Mārtiņš Šteins pauda prieku par svētku pzitīvo noskaņu: “No jauniešiem dzirdam pozitīvas atsauksmes, sarunās uzzinājām, ka jaunieši vēlētos vairāk šādu festivālu. Šī ir lieliska iespēja kvalitatīvām sarunām un pieredzes apmaiņai dažādu reģionu aktīvjaiem jauniešiem.”

Starptautisko Jaunatnes dienu mūsu pilsētā organizēja biedrība «Latvijas jaunatnes padome» sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Jelgavas pilsētas pašvaldību.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu