Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros notiks Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvu svētki

17.03.2017.

29. aprīlī Rīgas izglītības iestāžu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi vienosies kopīgos deju svētkos – „Arēnā Rīga” lielkoncertā „Trejdeviņi gaismas tilti”, kur dejas rakstus izdejos vairāk nekā 4000 dalībnieki no pirmsskolas vecuma līdz pat jauniešu deju kolektīviem. Lielkoncerts ir Rīgas bērnu un jauniešu dāvana Latvijas valsts simtgadē.

Rīgas izglītības iestāžu deju svētki pirmo reizi notika 2007. gadā, otro – 2011. gadā. Šie svētki ir unikāla vērtība Rīgas dejas telpā, ļaujot ikvienam Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvam, apgūstot repertuāru, piedalīties lielkoncertā un būt daļai no lieliem dejas svētkiem. Šo tradīciju aizsāka izcilā deju pedagoģe, ilggadēja Rīgas Teikas vidusskolas tautas deju kolektīva „Skabardzēni” un tautas deju ansambļa „Zalktis” vadītāja Arta Melnalksne.

Gatavošanās svētkiem aizsākās jau 2015. gadā, izsludinot deju repertuāra atlases skati, pamatojoties uz kopīgo koncepciju „Trejdeviņi gaismas tilti”, kas dalībniekus un lielkoncerta skatītājus vedīs pāri deviņiem tiltiem, atklājot galveno būtību – cilvēka garīgo spēku un vērtības. Kopumā lielkoncertā tiks izdejoti deviņi jaundarbi, kuru autori ir Rīgas izglītības iestāžu deju kolektīvu vadītāji: Anita Pielēna – Pelēna, Rūta Lauce, Evija Urbanoviča, Santa Pastore, Ineta Bērziņa, horeogrāfes Indra Filipsone un Taiga Ludborža.

Svētku ietvaros 26. aprīlī plkst. 18.00 kultūras un atpūtas centrā „Imanta” notiks arī mazākumtautību kolektīvu koncerts „Pasaulē ir tik daudz krāsu”. Ieeja koncertā ir bez maksas, savukārt biļetes uz lielkoncertu „Trejdeviņi gaismas tilti” no 1. marta būs pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Latvijas valsts simtgades Rīgas programmā iekļauti gandrīz 100 projekti un pasākumi, kas tiks īstenoti piecu gadu ciklā no 2017. līdz 2021. gadam kultūras, izglītības un jaunatnes, sporta, būvniecības, pilsētvides un tūrisma jomā. Rīgas programma veidota, balstoties uz Kultūras ministrijas izstrādātajiem Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas uzdevumiem, un vairāki nozīmīgi Rīgā īstenotie pasākumi ir iekļauti kopīgajā Latvijas valsts simtgades pasākumu nacionālajā plānā. Rīgas programma tiks aktualizēta divas reizes gadā. Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas pasākumi tiks īstenoti ar Rīgas pašvaldības finansiālu atbalstu.
Informācija par deju svētku aktualitātēm atrodama mājas lapā www.rigadundeja.lv.

Svētkus organizē Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments sadarbībā ar bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Rīgas Interešu izglītības metodisko centru. Svētkus atbalsta: Rīgas dome, Latvijas Televīzija, AS „Balta”, SIA „Deco”, „Aizkraukles saldumi”, „Zaķumuiža” un „Fazer”. Galvenais informatīvais atbalstītājs: portāls calis.lv; Informē: inbox.lv, Latvijas Radio, draugiem.lv, žurnāls „IR”, „JCDecaux”.

Informāciju sagatavoja: Santa Vancāne - Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra pilsētas pasākumu koordinatore, svētku projekta vadītājas asistente, tālr. +371 29385336; e-pasts Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu