Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanas programma

09.02.2016.

Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanas programma ir izstrādāta, lai godam un cienīgi, lepni un priecīgi atzīmētu un svinētu Latvijas valsts simto gadadienu. Svētku programma tiek veidota kā atvērts ietvars sabiedrības aktīvai un radošai līdzdarbībai valsts simtgades svinību sagatavošanā un rīkošanā.

Svētku programma ir veidota kā procesu un pasākumu kopums laika periodam no 2017.gada līdz 2021.gadam, lai pavērtu iespējas padziļināt mūsu iedzīvotāju izpratni par Latvijas valstiskuma būtību, tā tapšanas vēsturi un priekšnoteikumiem, notikumiem un personībām, kas veidojušas Latvijas valsti, kā arī apzināties savu lomu un atbildību Latvijas mantojuma saglabāšanā un nākotnes Latvijas veidošanā.

Lai padarītu Latvijas valsts simtgades svinības tuvas un saprotamas katram, kas jūtas piederīgas Latvijai, svinību norise tiek veidota, izmantojot kā analoģiju ikvienam labi pazīstamo dzimšanas dienas svinību rituālu, kas sastāv no piecām savstarpēji saistītām un papildinošām daļām (norišu cikliem):

 1. Latvijas ciltstēvi un ciltsmātes: metafora, kas aicina izzināt savas dzimtas vēsturi un vienlaikus celt godā spilgtas personības, kas dažādās nozarēs un laikos ir devušas nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts veidošanā.

2. Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi: tas veltīts trīs laika dimensijām – pagātnei, tagadnei un nākotnei, aicinot atskatīties uz Latvijas valsts tapšanas ceļiem un līkločiem tuvākā un tālākā pagātnē; izvērtēt tagadnes ieguvumus un resursus un kopīgi plānot nākotnes Latviju.

3. Latvijas draugi un kaimiņi: tas veltīts Latvijas draugiem un kaimiņiem, kas Latvijas valsts tapšanas ceļā spēlējuši nozīmīgu lomu, ar kuriem jāveido atvērtas un lietišķas attiecības un kuri ar savu atbalstu, padomu un palīdzīgu roku vienmēr ir blakus.

4. Latvijas rotāšana un dāvanu gatavošana: tas veltīts dzimšanas dienas gaviļnieces – Latvijas vides sakopšanai un rotāšanai, kā arī dāvanu un cienasta gatavošanai.

5. Latvijas dzimšanas diena un dāvanu pasniegšana: tas veltīts dzimšanas dienas svinībām, kad notiek kopā sanākšana, uzgavilēšana jubilāram un dāvanu pasniegšana.

Latvijas valsts simtgades svinību sagatavošanas programma (PDF)

 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu