Latvijas zinātnes kalendāra “Zināt! Tas ir Latvijas dabā” prezentācija

12.12.2017.

Lai suminātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību, svinot Latvijas valsts simtgadi, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu radīja zinātnes kalendāru 2018. gadam. Latvijas zinātnes kalendārs vēsta par 12 mūsdienu latviešu zinātnieku sasniegumiem.

Latvijas spēks ir tās ļaudīs, un viņu zināšanas ir mūsu vērtība. 12 personības, kas izgaismo 12 nozares un iedvesmo 12 mēnešiem. Tie ir 12 zinātnieki Latvijai.

Kalendārā tiek izmantotas papildinātās realitātes tehnoloģijas – Overly, ar kuru palīdzību ir iespējams ielūkoties katra zinātnieka video stāstā un tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan to pārstāvētās zinātnes jomas. 2018. gada Latvijas zinātnes kalendāra vēstījums ir: domāt analītiski un nebaidīties riskēt. Būt kritiskam un atvērtam. Skatīties uz procesiem pragmatiski un radoši. Tie ir vienlaikus zinātnieka uzdevumi un arī rakstura iezīmes, kas jāliek lietā, meklējot atbildes uz sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Patiesi neatkarīgi un neietekmējami mēs esam tikai tad, kad paši spējam izvirzīt sev svarīgus jautājumus un rast uz tiem atbildes. Zinātne meklē, jautā, izglīto un pievieno vērtību. To veido zinātnieki, kas ātri uztver apkārtējās norises un nebaidās ielūkoties tur, kur citi vēl nav skatījušies.

Zinātnes kalendāra prezentācija notiks 2017.gada 19.decembrī plkst.10.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Latvijas valsts simtgades informācijas centrā.

Informāciju sagatavoja:
Lana Frančeska Dreimane
Izglītības un zinātnes ministrijas
Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta
eksperte
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu