Liepājas Leļļu teātris laidīs klajā jaunas digitālās izrādes

19.03.2021.

Liepājas Leļļu teātris martā un aprīlī skatītājiem piedāvās divus jauniestudējumus, kas līdzīgi kā iepriekš iestudētās izrādes būs pieejamas digitāli gan individuālām mājsaimniecībām, gan skolēniem programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājumā integrējamas mācību procesā.

No 26. marta tiešsaistē būs pieejams krāsu detektīvs "Lote un Lieldienas" Leldes Kaupužas režijā, savukārt no 12. aprīļa izrāde "Mazais cilvēks" jeb pārsteidzoša cirka mistērija, ko iestudē Ģirts Šolis pēc Ērika Kestnera darba motīviem.

Krāsu detektīvs "Lote un Lieldienas"

Suņu meitene Lote un viņas draudzene Marta uzzina satraucošu vēsti. Lieldienu priekšvakarā zaķim ir pazudušas krāsas. Kas gan tās par Lieldienām bez olu krāsošanas? Kur atrast krāsas? Kurš tās paņēmis? To spēj noskaidrot tikai īsti detektīvi.   

Izrāde skatāma no 26 marta. Piemērota 1. - 4. klašu skolēniem.

Režisore Lelde Kaupuža. Lomās: Vija Mežale, Denisa Braša, Signe Apse un Ingars Gudermanis. Māksliniece Kristīne Dekovice. Gaismu mākslinieks Jānis Brašs. Skaņu mākslinieks Kristaps Žilinskis.

Pārsteidzoša cirka mistērija "Mazais cilvēks"

Vai esi redzējis tik mazu cilvēciņu kā sērkociņu kastīte? Un tik nepārspējamus cirka trikus, ka no sajūsmas aplausiem sāp rokas? Nudien, sensācija visaugstākajā pakāpē! Savu mūžu nebūsi tā brīnījies. Šis neparastais stāsts bez vārdiem ir par pasaulē mazāko cilvēku un viņa neticami lielo sapni kļūt par cirka mākslinieku. 

Izrāde skatāma no 12. aprīļa. Piemērota 1. - 4. klašu skolēniem.

Izrāde tapusi pēc Ē. Kestnera darba motīviem. Režisors  un idejas autors Ģirts Šolis. Lomās Ilze Jura, Madara Enkuzena un Pēteris Lapiņš. Mūzikas autors Mikus Frišfelds. Māksliniece Ivonna Kalita. Tērpu autore un rekvizitore Kristīne Dekovice. Gaismu mākslinieks Jānis Brašs. Skaņu mākslinieks Kristaps Žilinskis.

Pašreiz Latvijas skolās iecienītākā Liepājas Leļļu teātra izrāde ir "Ucipuci meklē mājas", ko iestudējis Ģirts Šoļis pēc Zanes Zustas grāmatas motīviem.

Izrādi saistošu dara gan Pētera Lapiņa un Madaras Enkuzenas aktierspēle, gan lipīgās Mika Frišfelda dziesmas. Ikviena digitāli fiksētā Liepājas Leļļu teātra izrāde pieejama t.s. "Klases ZOOM" versijā jeb skatītāju grupai ērtā vietā un laikā, par to vienojoties ar Leļļu teātri.

Pandēmijas pirmajā vilnī uz digitālās skatuves nonāca trīs agrāk iestudētas izrādes – "Sarkangalvīte", "Kā ruksītim gāja" un "Kur zirgi?". Izrādes skatāmas t.s. mājas video nomā – vietnēs "Shortcut.lv" un "Helio.lv". Ziemassvētku laikā izrādīšanu tiešsaistē piedzīvoja arī Aleksandra Jonova veidotais "Ziemassvētku vecīšu dumpis", skarot tobrīd aktuālos viltus ziņu un "svētki ir atcelti" jautājumus.

Digitālo saturu īpaši novērtē latviešu diaspora – gan ģimenes individuāli, gan diasporas skolas.  Piemēram, iespēju īpašā veidā pulcināt un pārsteigt Zviedrijas latviešu bērnus Ziemassvētku laikā izmantoja Stokholmas latviešu skola, tai pavasarī sekoja latviešu skolas Amerikas Savienotajās Valstīs, kur pulcēšanās tiešsaistē bija ierasta vēl pirms pandēmijas.


Kontaktinformācija: Iveta Beģe, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tālr.: 26594529, www.liepajaslelles.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu