Liepājas muzejā sāksies lekciju cikls “Liepāja Latvijas Neatkarības karā”

19.03.2019.

23. martā plkst. 14.00 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ar vēstures pētnieka Jura Raķa un Liepājas muzeja vēsturnieces Innas Gīles lekcijām atklās lekciju ciklu par Liepāju Latvijas Neatkarības karā.

Latvijas armijas karavīri pēc kaujām pie Liepājas. Karosta, 1919.gada novembris

Lekciju cikls četrās dažādās dienās piedāvā interesentiem noklausīties desmit lekcijas par dažādiem ar Liepājas vēsturi (1918. - 1920. gads) saistītiem jautājumiem.

Cikls papildina 2017. gada 11. un 12. maijā Liepājas muzejā notikušo divu dienu konferenci par Liepāju un tās apkārtni Neatkarības karā un 2018. gada 2. novembrī atklāto ekspozīciju “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”.

Pirmā lekcija notiks sestdien, 23. martā plkst. 14.00, kad ar lekcijām uzstāsies vēstures pētnieks Juris Raķis un Liepājas muzeja vēsturniece, vēstures doktora grāda pretendente Inna Gīle. Juris Raķis stāstīs par 1919. gada cīņām pie Liepājas, bet Inna Gīle uzstāsies ar referātu “Kara medicīna Liepājā 1919.–1920. gadā: kara ārstu Jēkaba Alkšņa un Aleksandra Mežciema ieguldījums”. Apmeklētājiem būs iespēja uzdod referentiem sev interesējošos jautājumus par lekcijās dzirdētajām tēmām.

Otrā lekcija notiks otrdien, 2. aprīlī plkst. 17.00 un uzstāsies trīs referenti – Dr. hist. Ēriks Jēkabsons ar referātu “Situācija Liepājā 1919. gada aprīlī – jūnijā: jauni avoti” un doktoranti Andrejs Gusačenko ar referātu “Krievu militārie formējumi Liepājā 1919. gada 1. pusē” un Aiga Bērziņa ar referātu “Liepājas cietums Latvijas Republikas penitenciārajā sistēmā Neatkarības kara laikā”.

Trešā lekcija notiks trešdien, 22. maijā plkst. 17.00 un būs veltīta kultūrai – referenti stāstīs par rakstnieku Jāni Akurateru un fotogrāfu Juri Bokumu. Par Jāņa Akuratera darbību Liepājā Neatkarības kara laikā stāstīs Jāņa Akuratera muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Maira Valtere, bet Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla iepazīstinās ar Jura Bokuma ģimenes mantojumu. Apmeklētājiem būs iespēja sarunāties ar Jura Bokuma mazdēlu Verneru Bokumu.

Lekciju cikls noslēgsies trešdien, 5. jūnijā plkst. 17.00 ar doktorantes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra pētnieces, grāmatas “1918.–1920. gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās” līdzautores Kristīnes Zaļumas un vēstures doktora grāda pretendentes, Liepājas muzeja vēsturnieces Innas Gīles lekcijām. Kristīne Zaļuma stāstīs par 1919. gadu Liepājā laikabiedru acīm, bet Inna Gīle – Pagaidu valdības nokāpšanu no tvaikoņa “Saratov” 1919. gada 27. jūnijā. Apmeklētājiem būs iespēja uzdod referentiem sev interesējošos jautājumus par lekcijās dzirdētajām tēmām.

Liepājas garnizona lazarete, vēlāk Liepājas kara slimnīca Karostā

Informējam, ka lekciju laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

 

Inna Gīle
Vēstures doktora grāda pretendente,
Liepājas muzeja vēsturniece

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu