Liepājas skolēni apmeklē koncertuzvedumu "Varde par solisti"

24.04.2019.

J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas pirmo klašu skolēni un privātsākumskolas "Varavīksne" 1. - 3. klases skolēni Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 2019. gada 16. aprīlī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” apmeklēja koncertuzvedumu "Varde par solisti". Vairāki bērni pirmo reizi iepazinās ar baleta un operas mākslu. Skolēni ar interesi klausījās un sekoja līdzi uz skatuves notiekošajam.

No bērnu atsauksmēm: 1.a klases skolēni Dāvids, Marija un Adrija bija sajūsmā un labprāt vēlreiz apmeklētu šo izrādi. Bērniem patika visi varoņi, bet visvairāk – žagata, savukārt 1.b klases skolēniem ļoti patika dziedāt līdzi aktieriem. Bērniem tā bija jauna pieredze.

Par koncertuzvedumu

Koncertuzvedums "Varde par solisti" notiek ciklā "Patiešām maziņiem" pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Purva iemītnieki Varde, Krupis, Cekulpīle un Dundurs kādu dienu savā purvā ierauga nošu grāmatu. Kā tā tur nokļuvusi? Izrādās, žagata-zagle koši zeltīto vāku dēļ to nočiepusi no operas nama, un, lidojot virs purva, tā viņai izkritusi no knābja. Bet ko ar skaistāko operu jaukajām ārijām, duetiem un ansambļiem iesāks purva iemītnieki? Vai atradīsies kāds, kas palīdzēs piepildīt viņu sapni dziedāt uz operas skatuves?

Piedalās Latvijas Nacionālās operas solisti:
Varde – Evija Martinsone, soprāns
Cekulpīle – Ilona Bagele, mecosoprāns
Krupis – Juris Vizbulis vai Mihails ČUĻPAJEVS, tenors
Dundurs – Kalvis Kalniņš, baritons

Ogotājs – Uģis Krišjānis, taustiņinstrumenti
Žagata, balodītis, vardītes – Rīgas Horeogrāfijas Vidusskolas dejotāji
Karina Bērziņa, stāstniece

Programmā: Žans Filips Ramo, Volfgangs Amadejs Mocarts, Džuzepe Verdi, Žoržs Bizē, Džakomo Pučīni, itāļu tautas melodijas

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu