Liepājas skolēni iepazīst mākslu muzejā un virtuālajā realitātē

10.12.2019.

Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas skolēniem bija iespēja iepazīt mākslu muzejā, kā arī virtuālajā realitātē.

10. klase devās uz Liepājas muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģijas nodarbībā "Vizuālās mākslas nodarbība muzejā" un apskatītu Elitas Patmalnieces izstādi "Nomoda sapņi".

Muzeja darbinieki bija sagatavojuši uzdevumus un jautājumus, uz kuriem jauniešiem bija jāmeklē atbildes. Pēc izstādes apmeklējuma klasē notika pārrunas par redzēto. Vislabāk bija paticis Elitas Patmalnieces darbs "Vīrietis rozā".

Skolēni par izstādi saka:

  • Patmalnieces izstāde bija interesanta visādos aspektos. Tajā bija dažādība un krāsainība. Tā lika domāt par gleznu būtību un to, ko tajās māksliniece gribējusi mums paust. 
  • Patmalnieces māksla ir unikāla , un tā izpaužas ne tikai gleznās, bet arī apģērbos.
  • Izstāde bija koša, un tajā valdīja brīva atmosfēra. Bija interesanti redzēt kaut ko savādāku, atšķirīgu no citām izstādēm.
  • Izstāde man likās aktuāla, jo mūsdienās katrs vēlas būt ar savu "odziņu" un tādēļ eksperimentē ar jaunām lietām. Vīzijas, kas redzētas sapņos vai vienkārši aizdomājoties, kļūst par realitāti. Māksla, stils un tas, kā Patmalniece ir veidojusi izstādi, man likās ļoti tuvs un saprotams.

J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 7. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties SIA "P.N.R" piedāvātajā virtuālā planetārija nodarbībā "Es saprotu literāro daiļdarbu caur mākslu".

Šīs nodarbības mērķis bija palīdzēt skolēniem saskatīt skaisto sev apkārt un izprast mākslas nozīmi cilvēka dzīvē. Skolēni ieguva informāciju par glezniecības tehnikām, ievērojamiem māksliniekiem un viņu darbiem. Jaunieši ar virtuālo briļļu palīdzību noskaidroja, kā var vizualizēt daiļliteratūras tekstus, izmantojot jaunās tehnoloģijas. 

Skolēni mācījās apvienot prasmes, rakstiski pauda savu viedokli:

  • Man šī nodarbība ļoti patika. Tā bija interesanta un aizraujoša. Tas bija kas jauns un neredzēts.
  • Es pirmo reizi izmēģināju tādas brilles. Kad tās uzliku, man tiešām likās, ka esmu kinoteātrī.
  • Ar modernu tehnoloģiju palīdzību uzzināju ko jaunu par mākslu un māksliniekiem.
  • Virtuālais planetārijs man bija kas jauns. Es domāju, ka ar tā palīdzību es labāk varētu apgūt mācību priekšmetus.
  • Es gribētu atkārtot šādas nodarbības, bet 7. klasēm varētu būt vēl vairāk izglītojošas filmas ar nopietnāku saturu.
  • Bija interesanti un izglītojoši. Paldies "Latvijas skolas somai"!
×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu