Liepājas skolēni pirmajā mācību pusgadā apmeklējuši 134 kultūras un izziņas pasākumus

17.12.2019.

2019./2020. mācību gada pirmajā pusgadā 8 142 skolēni no Liepājas skolām izmantojuši iespēju apmeklēt 134 dažādus kultūras un izziņas pasākumus. Skolēni visvairāk izvēlējušies apmeklēt tepat, Liepājā, tapušus augstvērtīgus pasākumus, kas ar valsts finansējumu programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros tiek nodrošināts katram skolēnam bez maksas.

Kopumā programmā iesaistītas visas 12 pašvaldības skolas, kas nodrošina pamatizglītību vai vispārējo vidējo izglītību.

Skolēni paši iesaistās vēlamo norišu izvēlē, to plānošanā un organizēšanā. Tā ir iespēja skolēniem papildināt mācību stundās apgūto un veicināt izziņas procesu, klātienē iepazīstot Latvijas mākslas un kultūras norises, tostarp, teātri, mūziku, vizuālo mākslu, literatūru, deju, arhitektūru, dizainu un kino.

Foto no operas "Suitu sāga" koncertzālē "Lielais Dzintars"

2019. gada otrajā pusgadā Liepājas skolēnu apmeklētākie pasākumi bija: koncertizrāde "Galerijas muzikālās pasakas", filma "Dvēseļu putenis", leļļu balets "Petruška", mūzikls "Purva bridējs ugunī”, koncertuzvedumi "Raxtu raxti" un "Dagamba. Vivaldi. Gadalaiki", kā arī opera "Suitu sāga".

Tāpat skolēni izrādīja lielu interesi un apmeklēja Liepājas Leļļu teātra izrādes sākumskolēniem, Liepājas muzeja piedāvātās muzejpedagoģijas nodarbības, radošās darbnīcas Liepājas amatnieku namā, kā arī ekskursijās iepazina Vecrīgas un Siguldas kultūrainavu.

Pēc katra pasākuma vai norises apmeklēšanas, skolēni pārrunāja pieredzēto un dalījās savās atziņās, lai rosinātu turpmāku interesi par konkrēto tēmu.

Piemēram, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 3. klases apmeklēja Liepājas Leļļu teātri, lai ieskatītos aiz priekškara un iepazītos ar to, kā rodas un atdzīvojas lelles, un saprastu, kā tiek piemeklēta mūzika un specefekti. Leļļu teātra iepazīšana bija tik aizraujoša, ka skolēni kopā nolēma izveidot paši savas lelles un iestudēt arī skolas lugu.

Savukārt Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 9. a un 9. b klase mērķtiecīgi devās uz izrādi "Liepāja – Latvijas galvaspilsēta", jo Latvijas vēsturē apguva tēmu par valsts izveidi un brīvības cīņām. Skolēni pēc tam vēstures stundā pārrunāja redzēto, dalījās iespaidos, diskutēja un atbildēja uz jautājumiem par laiku un personībām, kas tika atspoguļotas izrādē.

Programma "Latvijas skolas soma" darbojas jau trešo mācību semestri un tās finansējums Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros plānots līdz 2021. gada beigām. Tās mērķis ir katram skolēnam nodrošināt iespēju vismaz reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norises.

 

Informāciju sagatavoja
Dace Freidenfelde
Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 63 404 775
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu