Liepājas teātra jaunumi: savs aktieru kurss un simtgades izrāžu parādes sākums

31.08.2017.

Liepājas teātris 111. sezonu uzsāks 9. septembrī ar Jasmīnas Rezā lugas “Bella Figura” (Attiecību diskrētais šarms) iestudējumu Dž.Dž.Džilindžera režijā. Bet Liepājas teātris jauno sezonu sagaida ne tikai ar topošām izrādēm un lieliem plāniem simtgades sakarā, bet arī gatavojoties audzināt jaunos aktierus Liepājas teātrim. Kopā ar režisoru Valdi Lūriņu un teātra vadītāju Herbertu Laukšteinu Kultūras Rondo iezīmējam jaunās sezonas aprises. 

Liepājas teātris valsts simtgades sakarā sola pasludināt „Liepāju par Latvijas galvaspilsētu” un iedziļināties sociālisma laika bohēmā. 11. novembrī teātrī Valda Lūriņa režijā atdzims bohēmas gars iestudējumā “Esi sveicināta, bohēma”, kuram par pamatu ir ņemti vairāki darbi – Andžila Remesa “Reiz Liepājā”, Ērika Hānberga un Ulda Brieža stāsts par Vāgūzi, kā arī Andra Bergmaņa memuāri, ļaujot ielūkoties gan Liepājas, gan Rīgas bohēmiskajās vietās.

“Salikt "Vāgūzi" un "Rīgas skapi"  – tas ir valdzinošs laiks. Apakšvirsraksts ir “sociālisma laika bohēma”. Tur var redzēt, cik brīvi nebrīvos apstākļos latvietis elpojis par spīti visam,” stāsta Valdis Lūriņš.

“Ar šo izrādi atklājam Latvijas simtgades parādi Liepājas teātrī. Ieceres ir mūzikls “Purva bridējs”, gan liepājnieces Andras Manfeldes romāna “Virsnieku sievas” skatuves variants. Valters Sīlis ar Rasu Bugavičuti-Pēci strādā pie virsotnes “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”. Tāda lappuse Latvijas vēsturē ir, kad valdība pārcēlās uz Liepāju. Darbā tiks apskatīts, kas tas bija par notikumu – varonība, pareiza taktika, vai gļēvulība. Šobrīd abi autori vāc materiālus,” par teātra plāniem valsts simtgades sakarā stāsta Herberts Laukšteins.

Savukārt Laura Groza-Ķibere izvēlējusies Ibsena “Hedu Gableri”. “Viņai sava programma, viņa pēta īpašos cilvēkus,” bilst Herberts Laukšteins. Iestudējuma pirmizrāde gaidāma 7. oktobrī.

Bet vēl var paspēt arī mēģināt kļūst par studentu Liepājas Universitātē, lai pēc mācībām jau būtu Liepājas teātra aktieris. Dokumentu iesniegšana līdz 2. septembrim, iestājpārbaudījumi no 4. līdz 6. septembrim.

“Lai aktieri, kas uzņemti kā papildinājums Liepājas trupai, Liepājā arī nonāktu un paliktu,” tā par izvēli papildspēkus teātrim skolot turpat Liepāja bilst Herberts Laukšteins. 

Meistarības pedagogi topošajiem Liepājas teātra aktieriem būs Dmitrijs Petrenko, Leons Leščinskis un Herberts Laukšteins, vokālie pedagogi – Ieva Dreimane, un Ilze Valce, dejas pasniedzēja – Dina Pauzere. Darbā ar jaunajiem aktieriem palīdzēs arī Jānis Siliņš. Bet tik drīz jaunie uz teātra skatuves vēl netiks, jo Herbertam Laukšteinam ir savi ieskati par mācībām.

“Jo ilgāk būs distancēti, jo labāk, lai izvairītos no aizkulišu pedagoģijas. Lai skatās, kas ir dzīve, dzīvi cilvēki, nevis priekšstatus par aiz teksta esošiem cilvēkiem. Pie tā vēl nonāks,” norāda Herberts Laukšteins.

Sarunā Kultūras Rondo teātra vadītājs arī atklāj, ka Liepājas teātris turpinās sadarbību ar Sergeju Zemļanski. Jau ir nolikts datums un izraudzīts materiāls, skaidrs, ka Zemļanskis būs Liepājas teātrī. 

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu