Limbažu novada izglītības iestādes sekmīgi realizē iniciatīvas “Latvijas skolas soma” aktivitātes

11.12.2018.

Limbažu novada pašvaldības astoņās vispārizglītojošajās skolās 2018./2019. mācību gada 1. semestrī īsteno iniciatīvas „Latvijas skolas soma” aktivitātes. Programma „Latvijas skolas soma” ir Kultūras ministrijas rosināta un koordinēta iniciatīva. Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti. 

Nodarbība "Tautas mūzikas instrumentu pasaulē" ar Ilgu Reiznieci Limbažu sākumskolā, piedalās Limbažu sākumskolas un Lādezera pamatskolas skolēniProgrammā iesaistījušās visas astoņas Limbažu novada vispārizglītojošās skolas: Limbažu novada ģimnāzija, Limbažu 3.vidusskola, Limbažu sākumskola, Baumaņu Kārļa Viļķenes, Pāles, Lādezera, Umurgas un Vidrižu pamatskolas. Saņemot programmas aktivitāšu piedāvājumu, veicām aptaujas izglītības iestādēs. Apkopojot izglītības iestāžu vēlmes un vajadzības, saskaņojot ar programmas finansiālajām iespējām, tika izveidots programmas saturiskais un laika plāns, kas paredz sešpadsmit aktivitāšu īstenošanu programmas ietvaros, laikā no 2018. gada septembra līdz 2018. gada decembrim.

Bez aktivitātēm, kas norisinājušās uz vietas Limbažos, 58 izglītojamie un pedagogi 12.novembrī apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Tikšanās vieta: Rīgas pilsētas II teātris” Rīgā un 17.novembrī 106 izglītojamie un pedagogi devās uz multimediālo deju lielizrādi “Abas malas” Arēnā Rīga.

Šajos pāris mēnešos Limbažos ir viesojušies apvienība “Teātris un Es” ar izrādi “Noslēpumu sala” un praktisko nodarbību “Kā uzņemt savu filmu?”, „Dirty Deal Teatro” teātris ar izrādēm “Piramīda”, “Vai otrā grupa mani dzird?”, “Lidojošais šķīvītis”, biedrība AĪDA ar teātra izrādi “Kas zaķīti pasargās?”, filmu studija “Animācijas brigāde” ar kinolektoriju “Iepazīsties – leļļu kino”, leļļu teātri “Tims” ar izrādi “Draudzības skola”, Valmieras kino studija ar izrādi “Trīs sivēntiņi un vilks”, Ilga Reizniece ar nodarbību “Tautas mūzikas instrumentu pasaulē”, LKA Rīgas Kino muzejs ar radošo darbnīcu ar lekcija elementiem “Kādā valodā runā kino?”. 

Programmu šajā pusgadā noslēgsim 17.decembrī ar Latvijas Nacionālā teātra izrādi – lekciju “Kas ir teātris?!?”. 

Sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību izglītības iestādēs ir sagādāti diski ar jaunajām Latvijas valsts simtgades filmām un animācijām, lai veidotu mācību procesu aizraujošāku, iepazīstinātu skolēnus ar mācību tēmām, izmantojot Latvijas kino vērtības.

Paredzam, ka programmas aktivitātēs šajā pusgadā būs iesaistījušies pilnīgi visi 1.-12. klašu izglītojamie no Limbažu novada pašvaldības vispārizglītojošajām skolām. Kāds vienā aktivitātē, kāds vairākās.

Esam gandarīti, ka mērķis, izglītot un audzināt jauno paaudzi, iepazīstinot ar Latvijas kultūras bagātībām un aktualitātēm, piepildās.

Programmas īstenošanai astoņās Limbažu novada vispārizglītojošās skolās pašvaldība saņēmusi Kultūras ministrijas finansējumu EUR 11368,00 apmērā. Programmu koordinē Limbažu novada pašvaldības Izglītības un kultūras nodaļa.


Liene ČEČIŅA
Izglītības un kultūras nodaļa

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu