LMT viedtelevīzijā – īpaša programma Latvijas simtgadei

08.11.2018.

LMT Mājas viedtelevīzijā par godu Latvijas valsts simtgadei visu novembri būs pieejams īpaši veidots saturs, kas stāsta par mūsu vēsturi un nākotni vairāk nekā 130 mākslas, dokumentālajās filmās, kino hronikās, koncertos un populārzinātniskos raidījumos par Latviju.

18. novembrī viedtelevīzijā būs svētku tiešraide no Latvijas Nacionālā teātra “Dzimšanas dienas nakts”. Programmā iekļauta ne tikai Latvijas kino zelta klasika, bet arī pašas jaunākās filmas - kā “Paradīze ‘89” un “Turpinājums”, kā arī ekskluzīvs, tikai LMT viedtelevīzijā pieejams saturs.

“Simtgade nav abstrakts notikums - tas ir stāsts par mums pašiem, par mūsu Latviju, tāpēc mums bija ļoti svarīgi piedāvāt tādu saturu, kas atgādina par Latvijas vēstures līkločiem, par vērtībām un kultūras mantojumu. Jau iepriekš esam pieredzējuši, ka skatītājiem ļoti interesē šādas tēmas, un tas mūs iedrošināja izveidot līdz šim plašāko Latvijas satura piedāvājumu mūsu viedtelevīzijā,” uzver Juris Binde, LMT prezidents.

Simtgades piedāvājumā sev interesējošu saturu atradīs lieli un mazi kultūras un mākslas mīļotāji, sporta interesenti, vēstures pētnieki un kinomīļi. Piedāvājumā iekļauts dažādu žanru saturs, kas ļauj izsekot Latvijas vēsturei no seniem laikiem līdz pat mūsdienām.

Izlasē “Sen senos laikos...” - par laiku pirms Latvijas valstiskuma - rādīsim skatītāju iecienītās filmas - “Kurši”, “Rūdolfa mantojums”, kā arī kinosāgu “Nameja gredzens” un LMT Straumes veidoto ieskatu filmas tapšanas aizkulisēs 12 sērijās.

“Neatkarības cīņu stāstu” izlasē iekļauta mākslas filma “Vienīgā fotogrāfija” kas restaurē vēsturiskos 1918. gada 18. novembra notikumus, spēlfilma “Rīgas sargi”, dokumentālā filma “Bermontiāde” par 1919. gada Latvijas brīvības cīņām, LMT producētie aizkadra stāsti filmām “Dvēseļu putenis” un “Astoņas zvaigznes”.

Programmā “Brīvvalsts leģendas”, kas veltīta Latvijas pirmās neatkarības periodam, iekļautas skatītāju iemīļotās spēlfilmas no Latvijas kino zelta fonda “Pie bagātās kundzes” un “Ceplis”, kā arī iedvesmojošā “Sapņu komanda 1935” un filma “Baiga vasara”, kas atgādina par 1940. gada vēsturiskajiem notikumiem - Latvijas okupāciju. Filmām “Bille” un “Homo Novus” pieejami filmu tapšanas aizkadra stāsti. Uzmanības vērts ir multimediāls uzvedums “Četri prezidenti” - mūsdienīgs vēstījums par pirmajiem četriem Latvijas Valsts prezidentiem - Jāni Čaksti, Gustavu Zemgalu, Albertu Kviesi un Kārli Ulmani un viņu “šūpuli” Zemgali.

Izlase “Padomju laika atspulgi”- spilgti ilustrē Latvijas sarežģīto ceļu uz otro brīvvalsti - “Melānijas hronika”, “Segvārds Vientulis”, “Uz spēles Latvija”, “Lidija”, “Monētas dubultportrets”, “Mērijas ceļojums”. Skatītāju iemīļotās filmas, kas ar smaidu ļauj paraudzīties uz padomju laiku ikdienu - “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”’, “Mans draugs nenopietns cilvēks” u.c.. Programmā iekļautas arī Latvijas poētiskā dokumentālā kino klasiķu Ulda Brauna, Ivara Selecka un Herca Franka digitāli restaurētās filmas.

Jaunākos laikus dokumentējošā programma “Mūsdienu nospiedumi” ietver vairākas programmā “LV100” veidotās filmas - “Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru”, “Turpinājums”, “Paradīze 89”, “Laika tilti”, kā arī pavisam nesen tapušas filmas par mūsdienu Latviju - “Mammu, es tevi mīlu!”, “Es esmu šeit”, “Modris”, “Mūris”, “Ar putām uz lūpām”, u.c.

Koncertu sērijā “Izdziedam Latviju” būs iespējams dungot līdzi “Prāta vētras” jaunās “Skārda bungu tūres" koncertierakstam - ekskluzīvi tikai LMT viedtelevīzijā. Etniskas noskaņas mūsdienīgā izpildījumā uzjundīs mūziķu apvienības “Raxtu Raxti” koncerts un grandiozā dejas izrāde “No zobena saule lēca”.

Raidījumu ciklā “Atslēgas” - Mārtiņa Ķibilda stāsti par Latvijas vēstures nozīmīgākajiem notikumiem no 1918. gada līdz mūsdienām, bet dokumentāla satura cienītājiem būs pieejamas Latvijas kinohronikas no 1919. līdz pat 1994. gadam.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu