LNVM notiks diskusija “Jaunās Latvijas kultūra Eiropā: 1920. gadi un 1990. gadi”

23.01.2019.

Vērienīgajā 68 muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts” turpinās dažāda formāta sarunas par notikumiem un procesiem Latvijā pēdējos 100 gados.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ikvienu interesentu 29. janvārī plkst. 17.30 aicina uz diskusiju “Jaunās Latvijas kultūra Eiropā: 1920. gadi un 1990. gadi”. Adrese – Brīvības bulvārī 32, Rīgā. Ieeja – bez maksas.

Diploms par “Grand Prix” balvas iegūšanu Pasaules izstādē (EXPO) Briselē, Beļģijā, arhitektam Sergejam Antonovam. 1935. gads. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Šīs Vēlās otrdienas sarunas dalībnieki būs Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja; Anna Žīgure, rakstniece, tulkotāja un diplomāte; Māris Sirmais, Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs; Dr. hist. Arnis Radiņš, LNVM direktors. Katrs runātājs no sava skatupunkta izteiksies par Latvijas iekļaušanos Eiropas kultūras dzīvē gan drīz pēc valsts dibināšanas, gan otrreiz – jau pēc neatkarības atjaunošanas.

Jaunām valstīm ir svarīgi apliecināt savu kultūras līdzvērtību, izstāstīt savu vēstures stāstu, meklēt kopīgo ar citām valstīm. Latvija 1920.–1930. gados, un arī pēc neatkarības atjaunošanas 1990. gados aktīvi veidoja kultūras sakarus ar daudzām Eiropas valstīm.

Kataloga vāks latviešu avangarda mākslas izstādei Rietumberlīnē. 80. gadu beigas

Kā tika organizēta un finansēta Latvijas iekļaušanās Eiropas kultūrā, kā valsts sevi prezentēja 1920. gados un kā pēc neatkarības atjaunošanas? Kā tika meklēti un veidoti kontakti, kas šajā procesā palīdzēja un traucēja? Kāda katrā laikposmā bija mūsu pieredze un iespējas? Ko rādījām Eiropā? Kādu iespaidu Latvijas dalība kultūras procesos atstāja uz mūsu sabiedrību un auditoriju ārzemēs? Vai bija/ir vērts finansēt Latvijas kultūras projektus ārpus valsts? Kas nosaka to norises veiksmes un neveiksmes? Cik liela nozīme tajā ir organizatoru spējām un varēšanai?

 

Detalizētāka informācija:
Astrīda Burbicka, LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja,
tel. 67221357, mob. tel. 26341556, e pasts Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu