LOK un Latvijas Sporta muzejs veidos Olimpiešu Goda zāli

28.09.2017.

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un “Latvijas Sporta muzejs” ir ieplānojis izveidot pastāvīgu muzeja ekspozīciju “Latvijas Olimpiešu Goda zāle – “Zelts. Sudrabs. Bronza””, kura stāstīs par Latvijas Olimpiešu gaitām un sasniegumiem Olimpiskajās spēlēs.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un “Latvijas Sporta muzeja” direktore Agra Brūne

Lai sāktu darbu pie šādas Goda zāles izveides, 27.septembrī “Latvijas Sporta muzejā” tika parakstīts sadarbības līgums, kas paredz ne tikai ekspozīcijas izveidi, bet arī sadarbību Olimpiskās un sporta izglītības jomā, Latvijas Olimpiešu un sporta vēstures izpētes, pētniecības un apguves ziņā, sporta un Olimpiskās vēstures muzeja krājumu papildināšanā un pilnveidošanā u.c. jomās.

Sadarbības līgumu parakstīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un “Latvijas Sporta muzeja” direktore Agra Brūne un tas ir spēkā līdz 2020.gada 31.decembrim.

“Viens no Latvijas Olimpiskās komitejas mērķiem ir veicināt Olimpisko izglītību, veidojot un realizējot ar Olimpisko kustību saistītas izglītības un kultūras programmas”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "Mūsu, kā organizācijas, un “Latvijas Sporta muzeja” intereses šajā jautājumā sakrīt, līdz ar to esmu gandarīts, ka tiks izmantots abu iestāžu rīcībā esošais resurss un intelektuālais potenciāls”. Sadarbības apliecinājumam LOK prezidents Aldons Vrubļevskis dāvāja Sporta muzejam Latvijas Olimpiešu sporta tērpu no Rio-2016 kolekcijas, kā arī vēsturisku “Latvijas Ziemas sporta savienības” Valdes sēžu protokolu grāmatu par periodu no 1930.gada janvāra līdz 1940.gada janvārim.

Sadarbības līguma ietvaros tiks arī īstenoti kopīgi izstādes un lekciju projekti, tajā skaitā publisku sporta un kultūras pasākumu laikā, kā arī noritēs sadarbība Eiropas Savienības un citu starptautisku fondu finansējuma piesaistes jomā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, AS “Swedbank”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu