Luksemburgas latviešu jaunieši veidos Simtgades medijzinību klubu

18.10.2017.

Aizsākot medijzinību darbnīcu ciklu, Luksemburgas latviešu jaunieši svētdien, 22. oktobrī, apgūs videofilmēšanas un montāžas iemaņas un radīs sveicienu Latvijai valstij simtgades priekšvakarā. Turpmākās medijzinību kluba darbnīcas būs veltītas žurnālistikas un publicistikas prasmju veidošanai, maketēšanas un sociālo tīklu iespēju apgūšanai. Interaktīvās darbnīcās pieredzējušu profesionāļu vadībā jaunieši veidos savus stāstus par Luksemburgas latviešu skolas, biedrības un pašu jauniešu aktivitātēm, kas sasauksies ar simtgades vēstījumu “Es esmu Latvija!”.

Pirmo darbnīcu vadīs Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas jeb Svētku rotas pārstāvis Edgars Korsaks-Mills. Viņš jau ir veidojis vairākus videomateriālus kopā Eiropas diasporas jauniešiem – gan Eiropas Latviešu apvienības vasaras nometnē jauniešiem “KaLVe”, gan Eiropas Latviešu kongresa kuģa braucienā.

“Piederība Latvijai nav tikai ģeogrāfiska. Tā izpaužas mūsu sirdī, attieksmē, vērtībās, dzīves veidā un jo īpaši mūsu darbos. Un darbus nedala svarīgajos vai mazāk svarīgajos, katrā ir jāieliek tas, uz ko esam spējīgi. Un mums nav gaidot jāskatās ne Saeimas, ne Ministru kabineta virzienā. Pašā sabiedrībā, it īpaši jaunos, izglītotos cilvēkos jānobriest sapnim un vīzijai. Negaidi, ka tev vīziju kāds dos, radi to pats! Tagad sapnim par Latviju ir jābūt nākotnē vērstam. Jūsu kārta, jaunie cilvēki, jo katrs esam Latvija,” Edgars stāsta.

Pirmā darbnīca notiks svētdien, 22. oktobrī, no plkst. 10 līdz plkst. 14 Luksemburgas Jauniešu centrā (2, rue du Fort Olisy, L-2261 Luxembourg). Uz darbnīcu īpaši aicināti Luksemburgā un tās apkaimē (tostarp Strasbūrā un Frankfurtē) mītoši Latvijas jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, bet tā atvērta arī citiem interesentiem. Dalībnieki aicināti uz darbnīcu līdzi ņemt dažādus videosveiciena sagatavošanai noderīgus ar Latviju saistītus aksesuārus.

Pieteikšanās dalībai darbnīcā līdz 20. oktobrim https://www.facebook.com/events/1483991655014654/.  

Luksemburgas latviešu jauniešu medijzinību klubs tiek veidots asociācijas “Luksemburga Latvija” paspārnē. Atbalstu diasporas jauniešu pašorganizēšanas veicināšanai Latvijas valsts simtgades svinību programmas ietvaros sniedz Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Kultūras ministrija ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Eiropas Latviešu apvienības starpniecību. Šo organizāciju atbalstīto pasākumu mērķis ir diasporas latviskās identitātes un saiknes ar Latviju saglabāšana un veicināšana, vienlaikus stiprinot sadarbību arī citās jomās. Sākot no 2017.gada līdz pat 2019.gadam Simtgades programmā teju visos kontinentos norisināsies vairāk nekā 50 dažāda mēroga pasākumu, lai svinētu latvietību un lai demonstrētu, cik daudzveidīga var būt latviskā identitāte.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Pinto, asociācija “Luksemburga Latvija”, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu