Madonas muzejā izstrādāta izzinoša muzejpedagoģiskā programma "Kas ir pilsētbūvniecība"

08.01.2020.

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas ""Latvijas skolas soma" satura radīšana muzejos" atbalstu Madonas muzeja speciālisti sadarbībā ar piesaistītiem ekspertiem un skolēniem izstrādājuši izzinošu un saistošu muzejpedagoģisko programmu "Kas ir pilsētbūvniecība?". 

Kas ir pilsētbūvniecība? Kādēļ pilsētai ir nepieciešams apbūves plāns? Ko pēc apbūves plāna var uzzināt par pilsētbūvniecības vēsturi? Kā veidojusies Latvijas pilsētu apbūves vēsture un kāds ir Madonas apbūves stāsts? Nodarbībās var gūt atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Nodarbība "Uzcel savu Madonu" spēles veidā, iesaistot pilsētas celtniecībā ikvienu dalībnieku, stāsta par Madonas apbūves vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Nodarbība "Kas ir pilsētbūvniecība" piemērota 6. – 9. klašu skolēniem. Izmantojot dažādu veidu apbūves plānus un piemērojot nodarbību 6. – 9. klašu vēstures vielai, skolēniem ir iespēja uzzināt par pilsētbūvniecības pamatprincipiem, par apbūves plānu un dažādu noteikumu nepieciešamību, apbūvējot pilsētu. Savukārt ceļojumu lāde jeb soma "Kā būvēta Madona" piedāvā 1. – 12. klašu skolēniem, jauniešiem un pieaugušajiem iepazīt Madonas pilsētu, sekojot norādēm apbūves plānā, pildot izzinošus uzdevumus, meklējot atbildes pilsētvidē un salīdzinot vēsturiskas Madonas vietas un celtnes ar mūsdienām.

Šo programmu mērķis ir saistošā veidā stāstīt par pilsētbūvniecības vēsturi, apkārtējo vidi, radot izpratni par nepieciešamību pēc plāna un noteikumiem. Programmas veicina piederības sajūtu savai pilsētai un stiprina pilsētas un valstisko pašapziņu, rosinot uzzināt par valstij un pilsētas attīstībai nozīmīgiem notikumiem, kas ietekmējuši konkrētās vietas attīstību. 

Lai pieteiktos muzejpedagoģiskajām programmām, aicinām zvanīt uz tālr. 64823844 vai 26102225.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Grīnvalde
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja
Izglītojošā darba nodaļas vadītāja
Tālr. 64823844
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu