Fonds "Mākslai vajag telpu" izveidojis nodarbības skolēniem laikmetīgās mākslas izzināšanai

04.10.2021.

Fonds "Mākslai vajag telpu" programmā "Latvijas skolas soma" izveidojis jaunas nodarbības skolēniem laikmetīgās mākslas izzināšanai. Tapusi gan klātienes, gan tiešsaistes nodarbība.

Izbraukuma nodarbības par 20. gs. otrās puses un laikmetīgo mākslu

Izbraukuma nodarbība par 20. gs. otrās puses un laikmetīgo mākslu piemērota 7.–12. klases skolēniem. Tā sastāv no 40 min garas ievadlekcijas par 20. gs. otrās puses un laikmetīgo mākslu, ko vada mākslas izstāžu kuratore Auguste Petre, un tai sekojošas diskusijas, kuru iesāks viens no jaunajiem māksliniekiem, iepazīstinot ar sevi un savu daiļradi un aicinot skolēnus uzdot jautājumus un izteikt savu viedokli par redzamo.

Tālākā diskusija notiek par tēmu, kura pasūtītājam jāpiesaka pirms nodarbības. Iespējamās diskusijas tēmas (jāizvēlas viena): Vai mākslai jābūt skaistai? Kā ikdiena atspoguļojas mākslā? Ko māca māksla? Ko es gribu redzēt laikmetīgajā mākslā?

Nodarbību vada Auguste Petre, tajā piedalās viens no jaunajiem māksliniekiem: Madara Kvēpa, Jānis Šneiders vai Envija.

Nodarbība "Kas ir interpretācija? Skaidro māksliniece Luīze Rukšāne"

Tiešsaistes nodarbība "Kas ir interpretācija?" piemērota 1.–9. klases skolēniem. Nodarbībā māksliniece Luīze Rukšāne skaidro sarežģītā termina "interpretācija" nozīmi saprotamā veidā, aicinot skolēnus izstrādāt interpretāciju par konkrētu tēmu, izmantojot aplikāciju metodi. Skolēni iepazīstas ar citu mākslinieku interpretatīvajiem darbiem, tādējādi saskatot, kā interpretācija tiek veidota mākslinieciskā izteiksmē, un gūstot ieskatu par šī termina pielietojumu mākslas pasaulē.

Videomāksliniece interpretē jēdzienu "atkusnis", taču uz katru nodarbību māksliniece sagatavo vairākus tās dienas ziņu virsrakstus, no kuriem skolēniem jāizvēlas un tajā pašā brīdī jāsāk darbs pie interpretācijas. Nodarbības beigās skolēni kopā ar mākslinieci izrunā viņu veidotās interpretācijas.

 

Kontaktinformācija

Lāsma Goba, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , tel. nr.: 26305862
www.makslaivajagtelpu.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu