Mākslinieka un kuratora ekskursija Jāņa Avotiņa personālizstādē “Svētki”

14.03.2018.

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros 17. martā plkst. 17.00 Viļņas laikmetīgās mākslas galerijā “Vartai” notiks mākslinieka Jāņa Avotiņa un kuratora Māra Vītola ekskursija latviešu valodā izstādē “Svētki”. Līdz šim plašākā Jāņa Avotiņa personālizstāde ir mākslinieka veltījums Baltijas valstu simtgades svinībām un tajā aplūkojamas ne tikai ar pēdējos gados, bet galvenokārt īpaši šai izstādei radītas gleznas, skulptūras, zīmējumi un instalācijas. Nepastarpināta saruna ar mākslinieku un kuratoru, ļaus izstādes apmeklētājiem tuvāk iepazīties ne tikai ar Jāņa Avotiņa daiļradi, bet arī viņa uzskatiem un šodienas mākslas redzējumu.

Jānis Avotiņš (dzimis 1981. gadā, Rīgā) ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem pēdējās desmitgades Baltijas valstu laikmetīgās mākslas pārstāvjiem, kura darbi ir kļuvuši aktuāli pasaules laikmetīgās mākslas kontekstā. Mākslinieks regulāri piedalās grupu izstādēs un kopš 2003. gada ir sarīkojis vairāk nekā trīsdesmit personālizstādes muzejos un galerijās ASV, Austrijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Šveicē, Vācijā un citās pasaules valstīs.

Izstāde notiek, biedrībai “Latvijas kultūras projekti” sadarbojoties ar mākslas galerijām “Vartai” (Viļņa), “Ibid Gallery” (Londona / Losandželosa), “Rüdiger Schöttle” (Minhene) un “Vera Munro” (Hamburga). Tās kurators ir Māris Vītols. Izstāde ir tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai-100” un Latvijas vēstniecības Lietuvā atbalstu. Izstāde bezmaksas būs aplūkojama līdz 23. martam laikmetīgās mākslas galerijā “Vartai”. Adrese: Vilniaus g. 39, Viļņa, Lietuva, http://www.galerijavartai.lt.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu