Muzejs "Latvieši pasaulē" aicina ārzemju tautiešus sagaidīt valsts 100.jubileju ar "Stāstu segu"

30.09.2016.

Otrdien, 2016.gada 4.oktobrī plkst. 17:30 bārā/restorānā Trompete Rīgā, Peldu ielā 24 tiks atklāta akcija Stāstu sega - dāvana Latvijas simtgadē. Līdz 2017.gada 30.augustam ārzemēs dzīvojošie latvieši, kuru sirdij tuva Latvija, aicināti uz Rīgu sūtīt paša rokām gatavotus un izrotātus 18x18 cm kvadrātiņus lielizmēra tekstilmozaīkas segai (patchwork quilt). Stāstu sega būs veltījums Latvijas Republikas dibināšanas apaļajai jubilejai, 2018.gada 18.novembrim. Akcijas organizētājs - Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs (LaPa) sūtītājus lūdz arī pievienot informāciju, kādas saites viņus saista ar Latviju, uzrakstīt savu vai savas ģimenes izceļošanas stāstu. Iecerēts šo informāciju iekļaut interaktīvā multimediālā prezentācijā, kas 2018. gadā kopā ar segu apceļos Latviju. Stāstu segas idejas pamatā ir Anglijas latvietes Ritas Jefimovas dāvinājums LaPa: sega, ko uz V Eiropas Latviešu dziesmu svētkiem Līdsā 1982.gadā darināja 59 rokdarbnieces no Līdsas un Bredfordas. Akcijas Stāstu sega – dāvana Latvijas simtgadē atklāšanā piedalīsies Līdsas segas meistares Rita Jefimova un Ilona Uskalis. Viņas abas tagad dzīvo Latvijā. Būs apskatāma arī vēsturiskā sega. Tekstilmozaīkas segas, ko tradicionāli gatavo angliski runājošās zemēs, mēdz iegūt simbolisku nozīmi, tās tiek arī mantotas no paaudzes paaudzē. Auduma gabaliņi no kāzu un kristību kleitām vai no tautas tērpiem glabā atmiņas par nozīmīgiem dzīves notikumiem. Latvijas simtgades segu no akcijas dalībnieku atsūtītajiem gabaliņiem kopā šūs tekstilmāksliniece Janta Meža.

LaPa jau 9 gadus aktīvi strādā ar diasporas kopienām, vācot stāstus un vēsturiskos materiālus par ārzemju latviešiem, veidojot izstādes, grāmatas un video.

Stāstu segas veidošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un ASV vēstniecība Latvijā.

Adrese Stāstu segas gabaliņu sūtīšanai: Latvieši pasaulē, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1423.

Vairāk informācijas: Facebook profilā facebook.com/stastusega2018 un .lapamuzejs.lv

Papildu informācija: Projekta Stāstu sega Latvijai vadītāja Aija Abens tel. (+371) 2638 3060 e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu