Sarunu festivālā LAMPA būs skatāma Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra dokumentālā izrāde

29.06.2016.

Sarunu festivālā „Lampa” ietvaros, Cēsu pils parkā, 2016. gada 1.jūlijā plkst. 18:00 Latvijas valsts simtgades birojs piedāvās skatītājiem Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra dokumentālo izrādi „Neatkarības bērni”.

Ceļā uz Latvijas valsts simtgades svinībām biežāk rodas jautājums, kāds bija pārmaiņu laiks, Latvijas valstij atgūstot neatkarību? Ko tajā darīja un kā jutās dažādi cilvēki: tie, kuri balsoja, kuri piedalījās demonstrācijās un kuri vienkārši dzīvoja savu ikdienas dzīvi? Ko par šo laiku zina jaunieši, kuri to nav pieredzējuši, un ko par to atceras un šodien stāsta viņu mammas? Vēl ir laiks un iespēja padarīt šos notikumus personiski nozīmīgus, mudinot jauniešus ieklausīties blakus dzīvojošajos vēstures lieciniekos, pārrunāt un saprast, kā PAR balsojums ietekmējis arī viņu pašu dzīvi.


„Neatkarības bērni” ir Latvijā pirmā dokumentālā izrāde krievu valodā. Izrādes pamatā – intervijas ar jauniem cilvēkiem, kas dzimuši deviņdesmito gadu sākumā, izauguši Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas, – un viņu mammu stāsti. Ko zina bērni un ko atceras vecāki par 1991. gada notikumiem, par Padomju Savienību, par vēstures periodu, kas mūsdienās izsauc tik pretrunīgus spriedumus?

Izrādes idejas autors un producents Aleksejs Ščerbaks: „Mēs apkopojām kopējā stāstā patiesu cilvēku sarunas, saglabājot viņu intonāciju, mīmiku, žestus un visdārgāko: sirsnību. Jo mūsu izrādē sarunājas paši tuvākie cilvēki – bērni un viņu mammas... Godīgi sakot, mēs domājām, ka izrādē būs daudz politikas. Bet sanāca daudz mīlestības.”

Izrādes formāts izvēlēts, lai par Latvijas vēstures tematiku runātu iesaistošā un cilvēciskā veidā. Izrāde notiks krievu valodā. Pēc izrādes skatītāji tiks aicināti turpināt sarunu ar izrādes veidotājiem un aktieriem, sarunu vadīs sociālantropologs Viesturs Celmiņš.


Rīko: Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs, Jauniešu rīcības komiteja sadarbībā ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri un Latvijas Kultūras akadēmiju.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu