Nodarbībā kopā ar mākslinieci Līgu Spundi skolēniem ir iespēja iepazīt multimediju mākslu

05.03.2021.

Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" tapusi jauna nodarbība, kas skolēniem piedāvā iepazīt multimediju mākslu. Nodarbībā "Laikmetīgās mākslas vēstījums" skolēniem ir iespēja nepastarpināti veidot sarunu ar mākslinieci Līgu Spundi par to, ko nozīmē būt multimediju māksliniekam, kā tiek izvēlēti materiāli un tehnikas precīzai idejas attēlošanai, kā personīgu pieredzi un pārdzīvojumus interpretēt, pārtulkojot tos mākslas valodā. Kā piemērs tiks izmantota mākslinieces daiļrade.

Līga Spunde "The Sims. Ļoti garlaicīga spēle". Digitāls zīmējums, 2019

Līga Spunde savus darbus bieži veido kā multimediālas instalācijas, kurās personīgi stāsti cieši savīti ar rūpīgi konstruētu fikciju. Tajās interpretācijas un atpazīstamu tēlu izmantojums kalpo par personiskās pieredzes paplašinājumu, aizsniedzoties līdz vispārzināmām patiesībām. Visbiežāk darba saturs nosaka ieceres fizisko veidolu, tāpēc instalācijās izmantoti visdažādākie mediji un materiāli.

Nodarbība "Laikmetīgās mākslas vēstījums" norisinās platformā Zoom un ir piemērota 9. - 12. klašu skolēniem. Nodarbības laikā skolēniem ir iespēja uzdot jautājumus māksliniecei un iesaistīties diskusijā.

Līga Spunde "Ūdenskritums". Fotogrāfija, 2017

Ogres tehnikuma audzēkņu atsauksmes

  • Lekcija lika aizdomāties par to, ka jebkuru situāciju var pārvērst mākslā, ja uz to paskatās no cita skatu punkta. Visinteresantākie darbi ir tie, kuros slēpjas mākslinieka paša piedzīvotais. Līgas stāstījums iedrošināja, ka nevajag baidīties dzīvē mēģināt jaunas lietas, nevajag baidīties sapņot par mākslinieka karjeru, kā arī, ja kaut kas neizdodas ar pirmo reizi, ir jāturpina cīnīties un tad viss sanāks. Paldies, ka bija iespēja klausīties šādu lekciju. Kaut kas savādāks no ierastā dienas ritma. Ļoti forši!
  • Nevajag baidīties eksperimentēt, galvenā ir ideja, kas nosaka kā darbs tiks realizēts, kā arī pierādīja, ka smags darbs atalgojas un nevajag padoties. Līga kļuva man par mūsdienu mākslinieka piemēru.
  • Es vēlējos uzrakstīt atsauksmi par šīs dienas lekciju. Manuprāt, šī bija viena no interesantākajām lekcijām līdz šim. Man viss likās tik interesanti un viņas runa mani motivēja. Tiešām liels paldies viņai. Es ceru, ka nākotnē mums būs vēl šādas lekcijas.
  •  Man ļoti patika darbs par to mākslinieci, kas Līgu nosauca par resnu, jo pat, ja tas notika ļoti ilgu laiku atpakaļ un tie vārdi noteikti bija nepatīkami, Līgai radās vispār tāda ideja šo pārdzīvojumu pārvērst mākslā un tā ironizēt to visu notikumu. Viņas vietā man tā būtu vienkārši bērnības trauma . Konkrētā performance arī var parādīt, ka vārdi, ko tu saki cilvēkam, paliek atmiņā ļoti ilgi, tāpēc ikdienā vairāk jāpiedomā pie pateiktā.
  • Likās no sākuma, ka būs baigi boring. Izrādījās ļoti interesanti, jo nerunāja ļoti pārgudrā vai nesaprotamā valodā un baigi forši, ka māksla tika radīta no kaut kādiem interneta resursiem, rakstiem vai spēlītēm, man liekas, ka mēs jaunieši baigi varētu atsaukties uz to, paši visu laiku redzam kaut kādus interesantus rakstus vai skatāmies dokumentālās filmas, spēlējam spēlītes. Arī par tiem dzīves stāstiem bija interesanti. Nu tā kopumā, pagaidām visinteresantākā lekcija.

 

Mākslinieces portfolio -  ligaspunde.com

Distances ilūzija. Intervija ar mākslinieci Līgu Spundi, diena.lv

Līga Spunde 2020. gada trešajā ceturksnī nominēta Purvīša balvai 2021.

Kontaktinformācija: Līga Spunde, tālr.: 29980727

 

 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu