Noslēdzies ikgadējais Latvijas Kultūras kanona konkurss

01.02.2018.

26. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Latvijas Kultūras akadēmijas organizētā ikgadējā Latvijas Kultūras kanona konkursa fināls, kas šogad risināja tēmu “Latvijas Kultūras kanons Latvijas Simtgadei”. Konkursa finālisti radīja tekstus par Kultūras kanona vērtībām, kas paredzēti multimediālai videi – gan kulturaskanons.lv, gan Kultūras kanona Facebook kontam. Latvijas kultūras kanonā iekļauto vērtību izzināšana lielā mērā saistās ar iniciatīvas „Latvijas skolas soma” īstenošanu.

Kanons uzskatāms par sava veida ieteikumu krātuvi tam, ar ko sākt Latvijas izzināšanu, vienlaikus akcentējot tajā iekļauto vērtību daudzveidību.

Visas komandas ieguva pirmās pakāpes diplomus dažādās nominācijās, bet Kultūras ministrijas un Latvijas valsts simtgades biroja īpašo speciālbalvu ieguva Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda, kas savā uz vietas veicamajā noslēguma darbā bija izvēlējusies stāstīt par Emīla Dārziņa „Melanholisko valsi”.

Sirsnīgi un pārliecinoši raksturojot savas personīgās attiecības ar šo skaņdarbu, veidojot saikni ar skaņuplašu klausīšanos kā bērnības atmiņām un mūsdienīgu iezīmi, skolēni parādīja arī šī skaņdarba pasaules vērtību un spēju veicināt saprašanos un vienot cilvēkus, jo, kā teica jaunieši, „mūzika bez vārdiem rakstīta visās pasaules valodās vienlaikus”.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda

Krāslavas Valsts ģimnāzijā jau no mācību gada sākuma notiek pasākumi, kas saistīti ar Latvijas valsts simtgades svinībām, t.sk., erudītu konkurss par Latgales kongresa simtgadi un Latvijas valsts simtgadei veltīts dziesmu konkurss. Tā kā šogad Krāslavas Valsts ģimnāzijai aprit 95 gadi, tad arī skolas jubilejas pasākumi zināmā mērā saistīti ar atskatīšanos uz Latvijas simts gadu pieredzi, jo viss jau sākas ar piederību ģimenei, savai skolai un novadam. No konkursa komanda aizbrauca ar īpašiem džemperīšiem, tā vēl uzskatāmāk demonstrējot vēstījumu „Es esmu Latvija”.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda

Vairāk informācijas par Latvijas Kultūras kanona konkursa finālistiem un konkursa norisi lka.edu.lv/lv/aktuali/jaunumi/latvijas-nacionalas-biblioteka-tiekas-latvijas-kulturas-kanona-konkursa-finalisti/.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu