Noslēdzies skrējiens apkārt Latvijai "Gaismas ceļš"

25.06.2020.

Aizvadītajā nogalē Kolkā noslēdzās akcija "Gaismas ceļš", kuras laikā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija "Gaismas ceļš" sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20. jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkasragā.

Uzsākot skrējienu Krāslavā, starts tika divām komandām - Ziemeļaustrenis un Dienvidaustrenis, kuras, izgaismojot sev ceļu ar lāpu, devās pretī viena otrai, katra pa savu Latvijas pusi, lai satiktos Kolkas ragā, simboliski apjožot Latviju ar gaismas viju. Gaismas ceļā devās 87 vienības, kuras savstarpēji nododot stafeti, veica šo atbildīgo uzdevumu. Ziemeļaustrumu komanda sastāvēja no 46 vienībām, savukārt, Dienvidrietenis no 41 vienības, veicot gan īsākas, gan maratona cienīgas distances.

Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīja "Gaismas ceļa vēstneši", kas kopā ar akcijas dalībniekiem iededza ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu. Skrējiena "Gaismas ceļš" noslēguma pasākumā Kolkasragā, lai Saulgriežos iedegtu ugunskuru, apvienojot Ziemeļaustreņa un Dienvidaustreņa Gaismas lapās nesto uguni.

"Akcija "Gaismas ceļš" nav tikai stāsts par pieveikto distanci, tas ir stāsts par ceļā satikto cilvēku sirsnību Latvijā, Latvijas mīlestību un kopīgā spēka apzināšanos. Tas pierādījās jau pēc pāris veiktajām distancēm.

Es gribu teikt lielu paldies ik vienam, kas piedalījās - skrējējiem, pierobežas pašvaldībām un Gaismas ceļa vēstnešiem. Šajās dienās mēs kopīgi piedzīvojām daudzus emocionāli pacilājošus mirkļus un tas bija iespējams tikai pateicoties katra individuālajai iesaistei. Es ļoti izjutu to, kā katra atsevišķi paveiktais un radītai veido lielo kopumu - "Gaismas ceļu"", stāsta ceļa "1836" koordinatore Inese Krūze.

Rimants Liepiņš, taku skrējiena seriāla "Stirnu buks" organizators atzīst, ka skrējējiem, kas devās Gaismas ceļā, lielas karstums, kas valdīja visas dienas, bija liels izaicinājums. Tomēr, redzot to degsmi, apņēmību un mērķtiecību, ir skaidrs, ka skrējēji ir noilgojušies pēc kopīgām aktivitātēm. Lai arī akcijas laikā katra vienība veica atsevišķi savu distanci, skrējēju vidū bija jūtama kopība un vienots mērķis. Skrējējus ceļā pavadīja arī atbalsta komanda, nodrošinot ūdeni, uzturu, kas atjauno spēkus un uzmundrinošus vārdus. Jāsaka paldies katram, kas piedalījās!"

"Gaismas ceļš" dalībnieki veica distances gan pa dienu, gan nakti. Atsevišķas vienības uzņēmās ar Gaismas lāpu noskriet maratonu. Bija arī skrējēji, kas pievienojās uz vairākām distancēm, veicot pat līdz 113km garas distances. Taču atbalstīt akciju bija iespējams ikvienam interesantam, pievienojoties "Gaismas ceļa" dalībniekiem, lai veiktu savām spējām atbilstošu distanci.

"Ar komandas biedriem skrējienu uzsākām Plienciemā, lai kopā ar gaismas lāpu veiktu pirmo ceļa posmu līdz Mērsragam. Tālāk distanci līdz Kolkai veicām skrienot pa šoseju. Desmit stundās noskrējām 101 km! Pirms skrējiena šķita, ka būs grūtāk, taču tas noteikti bija tā vērts - izaicināt sevi. Visgrūtākie noteikti bija pēdējie trīs kilometri, kad finišs ir teju ar roku sasniedzams.. Taču pieveicot pirmo simtnieku dzīvē, sajūtas ir tiešām lieliskas!" pieredzē dalās "Gaismas ceļš" dalībnieks Arvis Stivrins.

Pasākums tapis sadarbojoties biedrībai "1836", Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam.

"Gaismas ceļš" - dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu