Paziņoti Dailes teātra lugu konkursa „Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās” rezultāti

06.03.2017.

Pagājušā gada sākumā Dailes teātris ar LR Kultūras ministrijas piešķirtā finansējuma atbalstu oriģināldramaturģijas attīstībai Latvijā izsludināja pilna apjoma lugu konkursu, kura tēma bija „Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās”. 6.martā paziņoti konkursa rezultāti.

Lugas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Dailes teātra direktors Andris Vītols, mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž.Džilindžers, literārā padomniece Evita Mamaja, režisors Dmitrijs Petrenko un aktieris un režisors Intars Rešetins.

1.vietu un naudas balvu 5000 EUR ieguvis Aleksejs Ščerbaks ar lugu “Līvbērze”. 2.vieta un naudas balva 2600 EUR apmērā piešķirta Artūram Dīcim par lugu “Purva bērni”. Piešķirtas arī četras veicināšanas balvas (katra 600 EUR apmērā) – tās saņēma Dina Zoldnere (luga „Vētrasputns”), Rodžers de Kūrs (luga “Nūra”), Inga Gaile un Jānis Balodis (luga „Afganistānas”) un Aiva Birbele (luga “Bērni”).

Konkursa tēmas izvēles pamatojums bija mudināt diskusiju par attiecībām, konfliktu un iespējamo sintēzi starp savējo-svešo, mājām-emigrāciju, apliecinājumu-noliegumu. Žanra izvēle lugām bija brīva.
Lugu konkurss ir viens no notikumiem, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu