Pie mazajiem skatītājiem atgriežas tiešsaistes izrāde bērniem "Vol.1 ANTIŅŠ"

02.03.2021.

6. martā, plkst. 12.00, caur tiešsaistes platformu "Zoom" pie skatītājiem atgriežas "Spēlmaņu nakts balvai 2020" nominētā izrāde un Bērnu žūrijas specbalvu "Gada izrāde bērniem" saņēmusī  apvienības "PERFOrācija" izrāde bērniem "Vol.1 ANTIŅŠ", kas veidota iedvesmojoties no Raiņa lugas "Zelta zirgs" motīviem.

Foto: Monta Tīģere

Virtuālā izrāde "Vol.1 ANTIŅŠ" savu pirmizrādi pieredzēja pirmajā vīrusa vilnī, pagājušajā pavasarī, tika izrādīta vairākas reizes un saņēma daudz pozitīvas atsauksmes no bērniem un ģimenēm. Šajā pavasarī izrāde piedzīvo atjaunojumu – izrāde ieguvusi jaunu spēles laukumu, jaunas Antiņa sapņu trases un citus pārsteigumus.

Izrāde pieejama arī skolām un skolēniem programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros un ir kā iespēja piedzīvot katram atsevišķi, bet reizē kopīgu dzīvās mākslas pieredzi, kas var kalpot arī kā mācības papildinošs elements, kurš dod iespēju bērniem apgūt Latviešu literatūras klasiku viegli uztveramā un atraktīvā formā.

Izrādes idejas autores Beatrise Zaķe un Pamela Butāne: ""Raiņa "Zelta zirgs" ir aktuāls neatkarīgi no laika, taču liekas ka šobrīd tajā paustās atziņas ir vairāk kā nekad saprotamas un īstas. Mēs vēlamies piedāvāt bērniem iespēju šo laiku pavadīt radoši kopā ar aktieri gan izmantojot objektu teātra elementus, gan satiekot virtuāli citus vienaudžus un veidojot ar viņiem jēgpilnas sarunas, kā arī parādīt, ka teātris var notikt jebkur, ka teātrim obligāti nav nepieciešama grezna zāle un aktieri, tas var rasties arī mājās, skolas klasē vai kur citur, un par aktieri var kļūt ikviens, kaut mazākais priekšmets, kas atrodas pa rokai."

Izrāde tikusi nominēta "Spēlmaņu nakts 2020" balvai kā "Gada notikums digitālajā vidē", izrādes aktieris Rihards Zelezņevs par lomu izrādē saņēma balvu, kā "Gada jaunais skatuves mākslinieks". Kā arī izrāde saņēma Bērnu žūrijas specbalvu, kā "Gada izrāde bērniem".

Izrāde nav video ieraksts, bet gan dzīvs, īsts pieredzams process, kurā aktieris izrādes laikā un procesos iesaista arī skatītājus. Izrāde norisinās tiešsaistes platformā "Zoom".

Izrādē piedalās aktieris Rihards Zelezņevs, izrādes idejas autores un tehniskie risinājumi - režisores Beatrise Zaķe un Pamela Butāne.

Izrāde paredzēta pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Biļetes pieejamas interneta vietnē www.bezrindas.lv.

Tuvākā izrāde 6. martā, plkst. 12.00.

Izrāde pieejama arī skolām programmā "Latvijas skolas soma", informācija par tās izrādīšanu skolām pieejama rakstot uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu