Pie t/c “Origo” būs apskatāma fotoizstāde “Rīga 100 gados”

12.11.2018.

Atzīmējot Latvijas valsts svētkus, īsi pirms Latvijas proklamēšanas 100. gadadienas, šī gada 15. novembrī laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” tiks atklāta fotoizstāde “Rīga 100 gados”.

Latvijas simtgadei veltīta fotoizstāde “Rīga 100 gados” piedāvā ieskatu Latvijai un Rīgai nozīmīgos notikumos gadsimta garumā. Izstāde ļaus apmeklētājiem iegūt padziļinātas zināšanas par savu valsti, Rīgu un tās vēstures notikumiem, aplūkojot ekspozīcijā izvietotās 50 fotogrāfijas.

“Izstādes koncepcija balstīta uz stāstu par Latvijas simts gadiem Rīgā, kas ir atslēga vizualizētajiem notikumiem un sajūtām. Veidojot stāstu, atlasīju attēlus, kuriem piemīt ģeogrāfiski, vēsturiski un emocionāli simboliska nozīme - Brīvības piemineklis, Daugavmala, stacija… un daudzas citas nozīmīgas vietas. Paralēli simboliskajam, stāstījumā vijas laika līnija, kas vizualizē vēsturiskas un ikdienišķas izmaiņas laikā un telpā. Fotoattēlos būs redzama Rīga, jo vēsturiski spilgtākie notikumi gadsimta garumā risinājušies tieši valsts galvaspilsētā. Izstāde ir par Latvijas cilvēkiem un notikumiem šajos simts gados”, izstādi raksturo tās kurators, fotomākslinieks Ilmārs Znotiņš.

Baltijas valstu simtgades svinību laikā daļā izstādes darbu tika eksponēti arī Igaunijā, Lietuvā un Francijā Rīgas sadraudzības pilsētā Bordo, kā arī Rīgas svētku laikā Līvu laukumā. Izstāde pilnā tās apjomā būs skatāma tieši simtgades svētku kulminācijas laikā laukumā pie Tirdzniecības centra “Origo”.

Fotoizstādē “Rīga 100 gados” būs apskatāmi darbi no Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Kara muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un Brāļu kapu komitejas arhīviem, kā arī mūsdienu fotogrāfu, kā piemēram, Gunāra Janaiša, Ulda Brieža, Aivara Liepiņa, Agneses Zeltiņas darbi. Izstāde ir iekļauta Latvijas valsts simtgades Rīgas pasākumu programmā, to rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

“Ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesiem fotoizstāde “Rīga 100 gados” būs iespēja aplūkot daļu no Latvijas simtgades. Diendienā stacijas laukumu šķērso tūkstošiem cilvēku, no ikdienas garāmgājējiem kļūstot par izstādes apmeklētājiem. Tāpēc esam jo īpaši gandarīti atbalstīt un uzņemt šo izstādi tieši pie mums t/c Origo brīvdabas lielformāta foto galerijā, palīdzot mākslinieku darbiem var sasniegt pēc iespējas plašāku auditoriju!” pauž t/c “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Fotoizstāde būs apskatāma bez maksas un visu diennakti līdz 2019. gada martam.

Papildu informācija:
Ksenija Mirošņika
T/c „Origo” sabiedrisko attiecību konsultante
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu