Preses konference par programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” atklāšanu

09.08.2017.

Nacionālais Kino centrs otrdien, 15. augustā pulksten 11:00 aicina uz preses konferenci LV100 informācijas centrā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, lai atgādinātu, ka līdz ar Vara Braslas filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” tiek atklāta Latvijas filmu nozares dāvana valstij – 16 filmu programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Preses konferencē piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde un pirmo trīs Simtgades filmu autori.

Studijas F.O.R.M.A. un režisora Vara Braslas ģimenes filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru (no 18. augusta kinoteātros visā Latvijā) ir viena no 16 pilnmetrāžas filmām, kas konkursa kārtā izvēlētas un šobrīd top Nacionālā Kino centra organizētajā programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas. Jau šogad pirmizrādi piedzīvos vēl divi darbi – režisores Ilonas Brūveres dokumentālā filma Ievainotais jātnieks (oktobrī) un režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma Astoņas zvaigznes (novembrī) –, pārējo 13 filmu pirmizrādes plānotas vienmērīgi visa 2018. gada garumā.

Preses konferences gaitā varēs uzzināt, kādā ražošanas stadijā patlaban ir katra no topošajām filmām un kāds ir katrai plānotais pirmizrādes laiks, tiks demonstrēts programmas jaunais videoklips, būs pieejams filmu programmas kataloga atjaunotais un papildinātais izdevums.

Preses konferencē piedalīsies:

– kultūras ministre Dace Melbārde
– Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma
– konkursa ekspertu komisijas pārstāve, dramaturģe Māra Zālīte

– 2017. gadā gaidāmo filmu autori:
* producents Gatis Upmalis un režisors Varis Brasla
(Vectēvs, kas bīstamāks par datoru)
* režisore un producente Ilona Brūvere (Ievainotais jātnieks)
* producents Bruno Aščuks (Astoņas zvaigznes)

Preses konferencē varēs uzzināt arī par Simtgades filmu programmai veltītu Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Nacionālā Kino centra sadarbības projektu, kura ietvaros bezmaksas kinoseansu ciklā skatītāji varēs iepazīties ar Simtgades filmu režisoru līdzšinējo radošo darbību.

Plānotais preses konferences laiks – apmēram stunda.

LV100 informācijas centrs atrodas Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā, Mūkusalas ielā 3.

Mediju pārstāvjus lūdzam apstiprināt savu dalību preses konferencē, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Vairāk informācijas:
Zanda Dūdiņa,
NKC programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei koordinatore,
26488782, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu