Programmā "Latvijas skolas soma" iepazīst Latvijas kino

19.12.2019.

Vecumnieku vidusskola jau otro gadu programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros izmanto Latvijas Kinematogrāfistu savienības piedāvājumu "Kino visiem un visur Latvijā", kur skolēnu rīcībā nonāk latviešu spēlfilmas, animācijas un dokumentālas filmas, kuras var izmantot mācību procesā.

Lielākoties filmas tiek izmantotas vai nu vēstures, kulturoloģijas, vizuālās mākslas, literatūras un klases stundās, mācot dažādu saturu. Filmas kā materiālu varam izmantot, lai analizētu vēstures, kultūras vai mākslas notikumus. Ar filmu palīdzību var akcentēt dažādus mākslinieciskos paņēmienus, analizēt saturu, salīdzināt filmu ar rakstīto autora darbu, runāt par notikumiem, kas tiek atspoguļoti dažādos veidos. Izmantojot animācijas pārrunājām vērtības kādas nes sev līdzi konkrētais varonis vai tā rīcība. Reizēm filmas var pat izmantot tikai, lai rosinātu skolēnu domāšanu, kādu fragmentu, ko pēc tam analizēt, piedāvājot turpmāko scenāriju, un beigās salīdzināt vai tā bija domājis arī šīs filmas autors.

Tas ir alternatīvs, moderns veids, kā skolēnos raisīt diskusiju, kritisko domāšanu par notikumiem un cilvēkiem un tai pat laikā, kādu jau redzētu filmu, noskatīties ar "svaigu aci" vai pilnīgi citu iedziļināšanos.

Kopā skolēnu rīcībā ir 7 filmas - "Baltu ciltis", "Nameja Gredzens", "Baltijas brīvības ceļš", "Leiputrija", "Mērijas ceļojums", "Lidija" un "Homo novus" un 10 animācijas filmiņas. Pieredze rāda, ka vienu un to pašu filmu var analizēt no dažādiem skatu punktiem, vai nu vēstures notikumu kontekstā, vai piemēram sajūtu, emociju, pārdzīvoju kontekstā, pārrunājot galveno varoņu emocijas.

Sagatavoja: Sanita Roga

Avots: vecumnieki.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu