Radio koris BBC Proms festivālā: Tā nebija ikdienišķa uzstāšanās

21.08.2017.

Pasaules lielākajā klasiskās mūzikas festivālā BBC Proms jeb "BBC Promenāde" Londonā šovasar pirmo reizi piedalījās Latvijas Radio koris. Trīs koncertprogrammas, kas izskanēja 13. un 14.augustā pārpildītās zālēs, bija veltītas krievu komponistu mūzikai. Pēc uzstāšanās koris saņēmis klausītāju ovācijas, labas atsauksmes medijos un festivāla organizatoru komplimentus.

Par pieredzēto Londonā, klausoties Radio kora sniegumu, stāsta LR3 Klasika kolēģe Inta Pīrāga. Viņa piekrīt kora mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas un kora dziedātāju teiktajam, ka ir liels gads piedalīties šajā festivālā un just to emocionālo lādiņu, kas valdīja gan starp dziedātājiem, gan klausītājiem. Divi no koncertiem izskanēja karaliskajā Alberta zālē Londonā.

BBC Proms ir viens no vērienīgākajiem un senākajiem klasiskās mūzikas festivāliem, kas katru vasaru notiek astoņas nedēļas kopš 1941. gada. Uzstāties šajā festivālā tiek aicināti paši labākie mākslinieki. Saņemot ielūgumu uz šo festivālu, skaidrs, ka ar kaut ko būtisku to esi nopelnījis.

„Izcila zāle un galvenais, ārkārtīgi gudra un inteliģenta auditorija, ko nevar bieži sastapt. Ja ar milzīgu lepnumu postulēju, ka Latvijā ir visinteliģentākā un gudrākā auditorija, ar kuru kopā mēs esam auguši, kura arī zināmā mērā kopusi mūsu muzikālo gaumi un izaugsmi.

Londonā nevar nejust, ka šī auditorija koncertus apmeklē ikdienā, tā ir viņu gara maize, ka cilvēki ar tādu vērtības sajūtu bauda katru skaņu un interpretācijas niansi. (..) Sajūta ir citādāka. Šīs dienas nav parasta tūre vai regulāro koncertu dienas, kur atbrauc, nodziedi un domā jau par nākamām lietā. Nevar teikt, ka tā ir ikdienišķa parādība, gandarījums nav īstais vārds,” piedalīšanos festivālā vērtē Sigvards Kļava.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu