Radīts video apsveikums Latvijas 98. dzimšanas dienā

17.11.2016.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei un saglabājot tradīciju skaitīt gadus kopš Latvijas Republikas proklamēšanas, - arī 2016. gadā radīts video sveiciens Latvijas dzimšanas dienā. Šogad 98 cittautieši tika aicināti vienā vārdā raksturot, ko viņiem personīgi nozīmē Latvija. Video “Latvijai 98! Vilinājumi” aicina ārzemniekus viesoties Latvijā un svinēt simtgadi kopā, savukārt mūsu valsts iedzīvotājiem tas ir skats no malas un komplimenti no cittautiešiem.

“Kā īpašu dārgumu cittautieši min mums pašsaprotamas un ikdienišķas norises, ko reizēm piemirstam novērtēt. Ēģiptietis Kurzemes pusē emocionāli stāstīja, ka viņam Latvija vienā vārdā ir “drošība”, jo naktīs var pārvietoties un bērni neizjūt apdraudējumus. Anadalūziete Gulbenē kā nepieredzētu sajūtu nosauca “lapu čaboņu rudenī”, jo viņas Spānijas mājvietā tā neesot. Mauritānietis nolasīja filmēšanas grupai īsu lekciju par to, kādēļ latviešu valoda ir tik unikāla. Alūksnes pusē vācietis rīta agrumā atzina, ka Latvija viņam ir “mīlestība”, jo ilgi to meklējis un beidzot atradis Latvijā. Students no Saūda Arābijas filmēšanas dienā pirmo reizi mūžā ieraudzīja sniegu. Sveicam Latviju dzimšanas dienā, izceļot vērtības, ko dažkārt ikdienas steigā nepamanām,” ar iespaidiem dalās video idejas autore Eva Ikstena.

Cittautieši video apsveikumā vārdus izrunā savā dzimtajā valodā, tādējādi katrs personīgi uzrunā arī tautiešus visā pasaulē, video sveicienā ir titri angļu valodā. Otrā video versijā, kas pirmizrādi piedzīvos 17. novembra vakarā Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” visi klipa varoņi runā latviski.

Video latviešu valodāRežisoram Jurģim Tūbelim, autorei Evai Ikstenai un operatoram Mārtiņam Sudrabam videoklipa veidošana ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju. Šis ir jau piektais gads, kad rudens gaismā un noskaņā radošā komanda apceļo dzimteni. “Veidojam video apsveikumus Latvijai, skaitot gadus caur to, kas svarīgi mums, cildinām, dokumentējam un sveicam iedzīvotājus 18. novembra svētkos. Cenšamies radīt svētku nedēļā prieku un kopības sajūtu caur cilvēkstāstiem. Katra video sagatavošana ir bijusi īpaša vairāku nedēļu ekspedīcija,” stāsta režisors Jurģis Tūbelis.

Video svešovalodās - piedalās 41 tautības pārstāvjiVideo “Latvia 98! Reasons” pieejams https://www.youtube.com/watch?v=rSS7_cWKgjg
Video latviskā versija tiks publicēta un būs pieejama Latvijas valsts simtgades Youtube kontā 17.novembrī plkst.21.00 https://www.youtube.com/channel/UCXSwvcGEJJ-MEbLeIyvYREw

Līdzīgi kā video "Latvijai 94! Gadi", "Latvijai 95! Darbs", "Latvijai 96! Robežlīnija" un "Latvijai 97! Vārdi", arī šis videoielūgums aicina svētkus svinēt kopā!

Iepriekšējo gadu video apsveikumi aplūkojami šeit:
Latvijai 94! Gadi. http://youtu.be/bIUTe7cagIQ
Latvijai 95! Darbs. http://youtu.be/SCaxCLN6DZE
Latvijai 96! Robežlīnija. http://youtu.be/R0j0Nd7cbcg
Latvijai 97! Vārdi. https://www.youtube.com/watch?v=JVINarP9fBk

Paldies par atbalstu: Kultūras ministrijai, Latvijas Televīzijai, Latvijas dzelzceļam.


Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
67330339, 29374438
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lv100.lv

Eva Ikstena
Video autore
26147755
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu