Rīgā atklās vides mākslas objektu “Goda vārti” – veltītu Latvijas valsts simtgadei

16.01.2018.

18. janvārī, plkst. 12.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas programmas darba grupas vadītāja Baiba Šmite atklās Latvijas jubilejai veltītu vides objektu „Goda vārti”.

“Vides mākslas objekts „Goda vārti” Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā ir Rīgas veltījums Latvijai jubilejā, tas veidots kā virtuāls piemineklis – vēstījums laikam, cilvēkiem, sajūtām, notikumiem un vēsturei. Objekts ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums, kas ar mūsdienīgu tehnoloģiju palīdzību ļauj pieminekļa saturu iekustināt un regulāri mainīt”, jauno vides objektu raksturo Baiba Šmite.

Objekta „Goda vārti” idejas un dizaina autors ir mākslinieks Visvaldis Asaris, bet tā mākslinieciskās programmas 3D projekciju autors –  videomākslinieks Māris Kalve. Vides mākslas objekts veidots no ekrāniem, kuru uzstādīšanu veic vietējais LED tehnoloģiju ražošanas uzņēmums SIA “Palami”. Savukārt pieminekļa saturisko vēstījumu izstrādājis dzejnieks Andris Akmentiņš, kurš stāsta: “Goda vārtus sentēvu tradīcijās izmanto kā zīmi dažādiem pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā. Vārtos mēs simboliski apliecinām jaunu sasniegto brieduma pakāpi. Šāds pārbaudījums ir arī mūsu valsts simtgade.”

“Goda vārti” saturiski vēstīs par Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas svarīgajiem notikumiem.

Filozofiskā līmenī „Goda vārti” ir  kā ieeja svarīgā telpā, tie ir gadsimta vai laika vārti, kas godina mūsu valsts vēsturisko veidošanos no pirmsākumiem līdz šodienai, iezīmējot arī tās nākotni. “Vārtu virsmai virtuāli atveroties, izlaužas gaismu un krāsu spēle, gluži kā rīdzinieku raksturs iemirdzas ikdienas pārbaudījumos un svētku norisēs. Sekosim tām visu gadu. Goda vārts!”, saka projekta veidotāji.

Vārtu vizuālo saturu plānots eksponēt ilgtermiņā, katru mēnesi stāstot citu stāstu. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai varēs sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.

 

Informāciju sagatavoja: 

Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu