Rīga savā programmā iekļāvusi teju 100 Latvijas simtgades projektu

23.01.2017.

Latvijas valsts simtgades Rīgas programmā iekļauti gandrīz simts projektu un pasākumu, kas tiks īstenoti piecu gadu ciklā no 2017. līdz 2021. gadam kultūras, izglītības un jaunatnes, sporta, būvniecības, pilsētvides un tūrisma jomā. Rīga kopā ar nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem ir sagatavojusi plašu svinību programmu, kas priecēs ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi. Tāpat izstrādāts vērienīgs infrastruktūras attīstības un renovācijas plāns, kas kalpos vēl daudzus gadus arī pēc svinībām.

Latvijas valsts simtgades Rīgas programmai priekšlikumus iesniedza 34 Rīgas domes institūcijas, kā arī vairākas sabiedriskās organizācijas un aktīvie rīdzinieki, bet iesniegtos projektus apkopoja un strukturēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD).

Programma 2017.-2021. gadam tiks aktualizēta divas reizes gadā, iekļaujot tajā Rīgas domes finansēšanas konkursos atbalstītos projektus un Rīgas domes institūciju īstenotos projektus.

Kādi pasākumi gaidāmi?

Rīgas programma veidota, balstoties uz Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izstrādātajiem Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas uzdevumiem, un vairāki nozīmīgi Rīgā īstenotie pasākumi ir iekļauti kopīgajā Latvijas valsts simtgades pasākumu nacionālajā plānā.

Tajā iekļauts gaismas festivāls „Staro Rīga”, trīs dienu pasākumu kopums „Līgo, Rīga! Līgo, Latvija!” ar folkloras festivāla „Baltica” noslēguma pasākumiem, tradicionālo Zāļu tirgu, izrādi „Skroderdienas Silmačos”, zaļumballi un Jāņu svinēšanu 11. novembra krastmalā, projekts „Rīga – bērnu galvaspilsēta. Latvijas skolas somas atvēršanas pasākums” un Latvijas valsts simtgades svinību kulminācija 2018. gada 18. novembrī ar īpašu svētku pilsētvides noformējumu, gaismas un mūzikas priekšnesumu 11. novembra krastmalā.

Galvaspilsētas programmu atklās 26. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī ar koncertu „Laikiem pāri”, kas notiks Latvijas simtgadei veltītā festivāla „Trīs zvaigznes” ietvaros, un tajā piedalīsies maestro Raimonds Pauls, solisti Dināra Rudāne, Dita Lūriņa, Ilona Bagele, Daumants Kalniņš, Oskars Petrauskis, orķestris „Rīga” un diriģents Valdis Butāns, kā arī vokālā grupa „Framest”.

2017. gadā vērienīgākie no Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas notiks Rīgā, būs 4. maija svētku programma ar Rīgas sadraudzības pilsētu mākslinieku piedalīšanos, ceļojošo izstāžu un mobilo kultūras telpu izveide Rīgas apkaimēs „Radošie stropi Rīgai – Latvijai”, Eiropas koru olimpiādes Latvijas simtgadei veltītā koncertprogramma, gaismas festivāla „Staro Rīga” 10 gadu jubilejas projekts, orķestra „Rīga” festivāls „Trīs zvaigznes” – Latvijas mākslai, mūzikai un literatūrai veltīts festivāls u.c.

Plašāka informācija: https://www.riga.lv/lv/cat/44

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu