Rīgas Brāļu kapos godinās Neatkarības karā kritušos karavīrus

10.08.2020.

Pirmdien, 10. augustā, plkst. 20.00, atzīmējot Latvijas Neatkarības kara noslēguma simtgadi, Rīgas Brāļu kapos norisināsies piemiņas pasākums par godu Neatkarības karā kritušajiem karavīriem, iededzot sveces par katru kritušo karavīru.

Godinot kritušo karavīru piemiņu, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, vienību komandieri un citi aicinātie viesi noliks ziedus, kā arī norisināsies svinīgā vakara junda.

Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

Piemiņas pasākums tiek rīkots priekšvakarā pirms aprit 100 gadi kopš noslēdzās Latvijā Neatkarības karš 1920. gada 11. augustā, parakstot Latvijas - Padomju Krievijas miera līgumu.

Rīgas Brāļu kapos kopumā tiks iedegtas 3488 sveces, lai pateiktos tiem varonīgajiem Latvijas sargiem, kas krita Latvijas Neatkarības karā cīņās ar Padomju Krieviju un Vāciju, lai simboliski ikviena ugunsliesma atgādinātu par šo karavīru drosmi un pašaizliedzību.

Par godu Latvijas Neatkarības kara simtgadei, 10. augusta vakarā plānoti pasākumi visā Latvijā, lai pieminētu Neatkarības karā kritušos. 

Līdz ar Latvijas valsts un Latvijas armijas simtgadi Aizsardzības nozare svinēja un pieminēja arī Latvijas Neatkarības kara notikumus. Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas simtgades svinības ietvēra teju 80 pasākumus, kuri notika hronoloģiski atbilstoši vēstures notikumiem visā Latvijā, atspoguļojot izšķirošās cīņas. Iesaistot pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, 2019. gadā tika atzīmētas Latvijas armijas gūtās uzvaras Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē, bet 2020. gada sākumā svinēta Latgales atbrīvošanas simtgade.

Avots: www.mod.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu