Š.g.13.maijā Rēzeknē tikās Latgales kongresa simtgades pasākumu organizēšanas darba grupa, lai pārrunātu 2017.gada maijā iecerētā Latgales kongresa simtgades svinību sagatavošanu

16.05.2016.

Š.g.13.maijā Rēzeknē tikās Latgales kongresa simtgades pasākumu organizēšanas darba grupa, lai pārrunātu 2017.gada maijā iecerētā Latgales kongresa simtgades svinību sagatavošanu. Sanāksmi vadīja kultūras ministre Dace Melbārde un tajā piedalījās Latgales pašvaldību, pētniecisko institūciju, augstskolu un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Darba grupas sanāksmē tika pārrunāta aktuālā informācija par Latvijas valsts simtgades  svinību un Latgales kongresa simtgades sagatavošanu. Latgales kongresa simtgadi ar plašu pasākumu programmu iecerēts atzīmēt 2017.gadā no 1. līdz 7.maijam visā Latgalē ar centrālajiem notikumiem Rēzeknē un Daugavpilī.

Latgales kongresa simtgades pasākumi ir nozīmīga Latvijas valsts simtgades svinību daļa, kas cieši saistās arī ar valsts simtgades svinību atklāšanu. Latgales kongresa simtgades pasākumi ir īpaši nozīmīgi, lai valsts, reģionālajā un vietējā līmenī iedzīvinātu Latvijas valsts simtgades svinēšanai izvirzītos uzdevumus, tai skaitā godinātu valsts dibinātājus un pieminētu notikumus, kas ietekmējuši Latvijas valsts izveidi, cildinātu Latvijas dabas skaistumu un kultūras daudzveidību, daudzinātu Latvijas cilvēku talantus, izcilību un sasniegumus, veicinātu cilvēku atbildību par sevi, savu ģimeni un valsti.

Latgales kongresa simtgades pasākumu programma izstrādāta ar aktīvu sabiedrības līdzdalību, iesaistot pašvaldību institūcijas, pētnieciskās institūcijas, nevalstiskās un jauniešu organizācijas, kultūras institūcijas un citus reģiona pārstāvjus. Saskaņā ar darba grupas lēmumu, svinību mērķis ir vēstīt par Latgales specifisko ceļu Latvijas valsts veidošanā, akcentēt Latgales daudzšķautnainās identitātes un vērtības, apzināt visas pasaules latgaliešus un izpētīt Latgales vēsturi, aktualizēt to un veicināt sabiedrības izpratni.

Vairāk informācijas:

Jolanta Borīte

Latvijas valsts simtgades birojs

Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu