Salaspilieši sadodas rokās un izveido Latvijas kontūru

17.06.2019.

1. jūnijā par Salaspils novada svētku emocionālāko brīdi kļuva pašu salaspiliešu izveidotā Latvijas kontūra. Ap 1200 Salaspils novada iedzīvotāju atsaucās svētku rīkotāju aicinājumam sadoties rokās iniciatīvas “Dod roku, ņem roku” ietvaros.

Iecere par Latvijas kontūras izveidi radusies saņemot Latvijas valsts simtgades biroja ziņu ar aicinājumu 2019.gadā novadus iesaistīties Baltijas ceļa akcijas atceres pasākumos, pievēršot uzmanību gan vērtībām, kas mūsdienās apvieno dažādas kopienas, gan reflektējot par varonības un drosmes jēdzienu nozīmi šodien. 

“Dod roku, ņem roku” ir stāsts par uzmundrinājumu, iedvesmu, iedrošinājumu, atbalstu, līdzi nākšanu un līdzi vešanu tajos brīžos, kad pat stiprākajiem, varonīgajiem vajag sajust tuvākā atbalstu, tas ir stāsts par pamatiem, par spēku, ko saņemam no tuvākajiem, no ģimenes, draugiem, kopienas un valsts.

1200 salaspiliešu vidū bija gan pašvaldības iestāžu vadītāji un darbinieki, gan amatiermākslas kolektīvi, sporta biedrības, pirmskolas un skolas mācību iestāžu pārstāvji, ģimenes, draugu kopas jeb citiem vārdiem - ikviens salaspilietis, kurš svētku dienā izvēlējās atbalstīt savu novadu, būt klāt diezgan vēsturiskā, bet, galvenais, skaistā un paciājošā brīdī.

“Dod roku, ņem roku” radošā komanda: Kristīne Kutuzova, Mārtiņš Eihe, Mārtiņš Pēdājs, Kristīne Šķensberga, Dagnija Gaile, Anete Zveginceva.

VIDEO

Video autors: Elvis Lācis

Mūzika: “Tavs stāsts” (Jānis Aišpurs, Normunds Lukša/ Jānis Aišpurs)

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu