Saldus pirmsskolas izglītības iestādē “Īkstīte” projekts “Pielocīju pūra lādi latvju svētku godinot"

10.01.2018.

Saldus pirmsskolas izglītības iestādē “Īkstīte” no 2018. gada 9. janvāra līdz 28. aprīlim tiek īstenots projekts “Pielocīju pūra lādi latvju svētkus godinot”. Projekta realizācija notiek pateicoties nodibinājuma "CEMEX Iespēju fonds" finansējumam un tas tiek veltīts Latvijas valsts simtgadei.

Projekta mērķis ir veidot bērnos interesi, piederību un lepnumu par latviešu tautas kultūrmantojumu – tautas tērpu, tautasdziesmu, un tautas deju, sagaidot Latvijas valsts simtgadi. Projekta laikā iestādes audzēkņiem  būs iespēja savas zināšanas un prasmes papildināt četrās radošās aktivitātēs.

Aktivitātē - praktikumā “Tautasdziesma man mācīja”, bērni no janvāra līdz aprīlim papildinās un pilnveidos savas zināšanas par tautasdziesmām, bet martā, popularizējot Saldus novada kultūras mantojumu, šai pusē pierakstītās dziesmas un amatu prasmes, pie bērniem ciemosies folkloras kopas “Medainis” un “Zirņi” vadītāja Sarma Ūpe, kas kopīgi ar bērniem izdziedās, izspēlēs un izrunās Saldum raksturīgākās tautasdziesmas.

Aktivitātē – praktikumā ”Raitajam deju solim, es uzvilkšu pastaliņas”, bērni līdz aprīlim apgūs latviešiem raksturīgās rotaļas, deju soļus un dejas. Aprīļa sākumā pie bērniem viesosies kapelas “Strops” vadītāja Agrita Pileniece, kas interesantā un neaizmirstamā gaisotnē, kopā ar bērniem dejos un ies rotaļās.

Aprīļa beigās, noslēguma pasākumā “Es dziedāšu, es dejošu savā tēvu zemītē”, bērni pie sevis ciemos sagaidīs Saldus pilsētas Pensionāru biedrības dalībniekus, kur kopīgā pasākumā, tuvinot paaudzes, veidojot sadarbību, vēlēšanos mācīties un gūstot gandarījumu par kopīgi pavadīto laiku, bērni savas prasmes, iemācīto un uzzināto kopīgi atkārtos ar ciemiņiem un uzklausīs viņu atmiņas un dzīvē pieredzēto.

Visu projekta laiku bērni praktiski darbojoties, tiks iesaistīti latviskās dzīvesziņas izzināšanā, mācīšanā un popularizēšanā , lai izgatavotu savu dāvanu Latvijai svētkos – grāmatiņu, kurā būs atspoguļoti un apkopoti bērnu darbiņi, par Latvijas dabas skaistumu, cilvēka darba tikumu, gadskārtu ieražu svētkiem.

Sadarbībā ar individuālo uzņēmēju, iestādes audzēkņiem tiks uzšūti 12 tautiski sarafāni un blūzes meitenēm un 12 krekli un bikses zēniem. Tiks nopirktas 12 mazās saktiņas un 1 lielā tautiskā sakta, kas greznos iestādes vestibilu un liecinās par svētku gaidīšanas un svētku gatavošanās laiku.

Martā, vecākās grupas bērni dosies ekskursijā un apmeklēs Saldus Lietišķās mākslas studiju, kur Latvijas amatniecības Kameras meistare Melita Medne  bērnus iepazīstinās ar novada tautas tērpiem, stellēm, aušanu, audējas profesiju un tās pielietojumu mūsdienās.

Projekta realizācija  un satikšanās ar patiesi gudriem un erudītiem cilvēkiem, kā arī jaunie bērnu tautas tērpi, būs, kā palīgs, lai ar lepnumu un mīlestību dejotu, dziedātu, mācītos un izzinātu savas kultūras bagātības, sagaidot Latvijas valsts simtgadi.

Paldies par atbalstu Nodibinājumam CEMEX Iespēju fonds un projekts ir veltīts Latvijas valsts  simtgadei.                                       

Informāciju sagatavoja: projekta vadītāja Santa Megne

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu