Satikšanās koncertprogrammā “Visskaistākais ceļš – mūsu Latvijai 100” Tukuma Raiņa ģimnāzijā

21.12.2018.

Tukuma Raiņa ģimnāzijā viesojās brīnišķīgi mākslinieki – operdziedātāja Evita Pehlaka (soprāns), pianists Ventis Zilberts un muzikoloģe Karina Bērziņa – ar koncertprogrammu "Visskaistākais ceļš – Latvijai 100" programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Pasākums bija gan izglītojošs, gan relaksējošs. Skolēni ieklausījās dažādu komponistu harmoniskās krāsas solodziedājumos Evitas Pehlakas izpildījumā. Mūs priecēja virtuozais pianists Ventis Zilberts, kurš domās mūs iegrieza F.Šopēna valša graciozajā dejā. Romantiskās nianses iezīmēja franču un itāļu komponisti, kā arī latviešu komponistu mūzika.

Jau koncerta sākumā mūs aizkustināja Jāņa Lūsēna dziesma "Mazu brīdi pirms" (V.Plūdoņa vārdi). Īpašu sajūsmu radīja Šarla Guno "Margarētas ārija" no operas "Fausts", fragments no operetes "Silva". Kopības izjūtu radīja Imanta Kalniņa dziesma "Piena Ceļš", jo dziedāšanā tika iesaistīta publika.

Muzikoloģe Karina Bērziņa mums ļāva dziļāk iepazīt mūzikas ceļu, izglītojot skolēnus ar aizraujošajiem vēstījumiem par mūzikas pērlēm – komponistiem un skaņdarbiem.

Koncertā mēs iepazināmies ar operdziedātājas Evitas Pehlakas karjeras ceļu. Viņa esot nupat atgriezusies no Amerikas, kur turpina izglītoties profesoru vadībā. Konkurence pasaulē esot liela. Jāizkopj ne tikai balss, bet arī aktiermeistarība. Dieva dotais talants rūpīgi un mērķtiecīgi jāslīpē. 

Kā novērtēja 7.klašu skolēni, koncerts bija ļoti pozitīvs, vērtīgs un paplašināja skolēnu redzesloku, jo tajā piedalījās talantīga dziedātāja. Varējis būt mazāk runas starp dziesmām, tomēr šis koncerts likās ļoti nopietns un prasījis piepūli klausīšanās procesā.

12.klašu skolēni koncertu raksturoja kā ļoti skaistu un skanīgu ar nelielu ieskatu operas pasaulē. Tā kā divpadsmitajiem šajā dienā bija jākārto noslēguma darbs svešvalodās, viņi koncertā pievērsuši uzmanību ne tikai balsij, bet arī valodām un saklausījuši E.Pehlakas izpildījumā latviešu, itāļu, franču un vācu valodu.

Lai gan šķiet, ka Rīga mums tik tuvu un Latvijas Nacionālā opera pieejama, daļai skolēnu šī bija pirmā pieredze klātienē izbaudīt operas un kamermūzikas radītās noskaņas.

Sakām mīļu paldies māksliniekiem par koncertu – dāvanu valsts simtgadei -, par radītajām emocijām un pārdomām Adventes laikā, gaidot Ziemassvētkus.

 

Iveta Āboliņa, programmas "Latvijas skolas soma" koordinatore

Avots: trgavizestrops.wordpress.com

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu