Seminārs skolotājiem "Latvijas skolas soma, kultūras kanona konkurss un mācību satura pilnvede"

24.04.2018.

2018. gada 11. maijā no plkst. 10:30 līdz 16:00 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina Latvijas skolu skolotājus piedalīties profesionālās kompetences pilnveides 6 stundu seminārā, kura ietvaros tiks informēts par iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ieviešanu un kultūras kanona konkursu vidusskolēniem 2018. / 2019. gadā, kā arī tiks sniegta informācija par aktualitātēm kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomā IZM Valsts izglītības satura centra īstenotā projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ietvaros.

SEMINĀRA PROGRAMMA

PIETEIKUMA ANKETA

Semināra pirmajā sekcijā projekta “Skola 2030” jomas vecākā eksperte Rita Dementjeva (IZM Valsts izglītības satura centrs) stāstīs par aktualitātēm kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomā projektā “Skola 2030”. Savukārt projekta jomas eksperte Anda Laķe (LKA) prezentēs kultūras studiju ieceri, stāstot gan par plānoto mācību saturu un tā ieviešanu vidusskolā. Projektam “Skola 2030” veltīto sekciju noslēgs diskusija par kultūras izpratnes mācību satura ieviešanas izaicinājumiem.

Otrā sekcija tiks veltīta iniciatīvai “Latvijas skolas soma”. Latvijas valsts simtgades biroja pārstāvis informēs par ieviešanas principiem, pieejamo informāciju un tālāko sadarbību “Latvijas skolas somas” programmas ieviešanā 2018. / 2019. mācību gadā. Par jau uzkrāto „Latvijas skolas somas” plānošanas un testēšanas pieredzi skolotājiem būs iespēja dzirdēt divu skolu piemērus. Brocēnu vidusskolas pārstāve Laura Miķelsone un Juglas vidusskolas pārstāve Ieva Gaņģe dalīsies pieredzē, kas iegūta piedaloties programmas ieviešanas pilotprojektos.

Trešā un noslēdzošā semināra sekcija būs veltīta kultūras izpratnes mācību saturam un kultūras kanona konkursam vidusskolēniem. Skolotājiem tiks prezentēta kultūras kanona konkursa 2018. / 2019. ideja, un diskusijā analizēta konkursa norise skolās, kā arī konkursa vērtēšanas metodika.

LKA ne tikai realizē studiju programmas, kas veido nozīmīgu piedāvājumu Latvijas kultūrizglītības sistēmā, tā veic arī nozīmīgu kultūras dzīves kvalitātes uzlabošanas darbu, attīstot sadarbību ar Latvijas skolu jaunatni, kultūras centru darbiniekiem un citām sabiedrības grupām. Viena no spilgtākajām aktivitātēm, kas iesaista Latvijas skolu  jaunatni diskusijā par Latvijas nacionālo identitāti, kultūras vērtību pārmantošanu un starpgrupu solidaritāti ir konkurss Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēniem un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēniem: Kultūras Kanons.

Pieteikšanās kursiem līdz 6. maijam, aizpildot pieteikuma veidlapu un nosūtot to semināra koordinatorei Aijai Lūsei (Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ). Dalība seminārā ir bez maksas!

 

Papildu informācija:
Aija Lūse, sabiedrisko attiecību vadītāja,
Latvijas Kultūras akadēmija,
Tel. 67114807, 29107218

http://www.lka.edu.lv 

https://twitter.com/LKAkademija
https://www.facebook.com/LKAkademija

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu