"Siguldas DEVONS" attīsta sadarbību ar skolām programmā "Latvijas skolas soma"

24.01.2020.

Kultūras centrs "Siguldas devons" otrajā darbības sezonā paplašina sadarbību ar skolām nodrošinot daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras saturu programmā "Latvijas skolas soma"Dažādām vecumposma grupām mācību procesa ietvaros ir iespēja pieredzēt Latviju caur vairākiem izzinošiem kultūras un mākslas notikumiem – teātra izrādēm, koncertiem un izstādēm. 

Teātra piedāvājumu labprāt izvēlas ne tikai Siguldas novada skolas, bet arī no tālākas apkārtnes- Mālpils, Sējas, Ropažu, Limbažu, Līgatnes, Amatas, Salacgrīvas novadiem.

Lai skolēnus ne tikai radinātu, bet arī ieinteresētu apmeklēt kultūras centru, janvārī un februārī tiek piedāvātas vairākas interaktīvas izstādes. Mākslinieces Agneses Melbārdes izstādē apskatāmi pieci īpaši izgaismoti vides mākslas objekti, ko veido mākslinieces 20 neona krāsu tehnikā gleznotas lielformāta gleznas par piecām sociālām tēmām.

No 23. janvāra līdz 6. februārim kultūras centrā "Siguldas DEVONS" radot interesi par literatūru, mākslu un mūziku piedāvājumā interaktīvs piedzīvojums "Dzejas teltis".

Tas ir īpašs piedzīvojums latviešu dzejas pasaulē – katra telts ir kāda dzejoļa vizuāla interpretācija, kas atdzīvojas ar papildinātās realitātes aplikāciju. Izmantojot savu mobilo telefonu, ar "Overly" aplikācijas palīdzību, dzejoli būs iespēja atdzīvināt, salikt kopā, kā arī apskatīt, cik dažādi dzeja var tikt interpretēta un pielietota, kā dzejolis atklājas dažādos mākslas žanros un mūzikā.

Pavisam drīz Siguldas novada kultūras centrā "Siguldas DEVONS" izstāžu zālē būs skatāma jaunā skulptora Mark Sun Roz (Marks Rožencovs) izstāde "Why not?".

Izstādes nosaukums atbilst mākslinieka sajūtām par mākslu, jo īsta māksla vienmēr ir eksperiments, drosmīgs risks, uzdrīkstēšanās, lai atklātu ko jaunu, svaigu vai neierastu. Caur humoru, vieglumu un pozitīvismu var runāt par jebkurām sarežģītām tēmām un risināt sarežģītākus jautājumus, vai arī vienkārši būt labi noskaņotam un baudīt dzīvi.

No 11. februārta sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju būs skatāma izstāde "Latvijas kultūras alfabēts" - audiovizuāla instalācija, kas tapusi Latvijas valsts simtgades programmā, atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2018.-2019. gadam.

Programma "Latvijas skolas soma" ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tā veidota, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu