Simtgades izcilnieka stipendija aicina tai pieteikt vidējo izglītības iestāžu absolventus

22.05.2020.

VAS Latvijas Loto turpina līdz šim nozīmīgāko Latvijas nacionālās momentloterijas projektu - Simtgades loteriju - piedāvājot jau astoto biļešu sēriju. Kā zināms, ar Simtgades loteriju saistās noteikts sabiedriskā labuma mērķis - stipendijas spožākajiem vidusskolu absolventiem.

Arī 8. sērijas biļetes rotā īpaši un unikāli Latvijas mākslinieku darbi, un tās uzsākušas ceļu pie auditorijas kopā ar aicinājumu līdz 22. maijam pieteikt vidējo izglītības iestāžu absolventus Simtgades izcilnieka stipendijai. Plašāka informācija www.fm.gov.lv/lv/simtgade/

Viens no Simtgades loterijas tālejošiem mērķiem jau kopš tās izveidošanas bija līdzekļu vākšana spožāko Latvijas jauniešu atbalstam - par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Tāpēc trešo gadu pēc kārtas skolu vadības aicinātas līdz 22. maijam pieteikt pretendentus - vidusskolu, ģimnāziju, tehnikumu un koledžu beidzējus visā Latvijā, kuri saņems stipendijas 500 eiro apmērā.

Maija Kubli, Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja: "Mums ir patiess prieks, ka Simtgades loterija ir ieguvusi atzinību sabiedrībā, kā arī kļuvusi par Latvijas Loto populārāko produktu. Taču šīs loterijas veiksme nav balstīta tikai uz vērtīgajiem laimestiem, ar kuriem jau līdz šim iepriecināti daudzi tūkstoši Latvijas iedzīvotāji. Vēl nozīmīgāki ieguvumi saistās gan ar Latvijas mākslas un mūsu mākslinieku darbu popularizēšanu, gan ar Simtgades stipendiju projektu, kas bijis iespējams tikai pateicoties Simtgades loterijai. Šogad skolu vadība atkal ir aicināta izvēlēties izcilākos skolu jauniešus stipendiju saņemšanai - tos, kuri neapšaubāmi būs Latvijas nākamās simtgades veidotāji un mūsu valsts intelektuālais pamats."

Tieši pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies Latvijas Loto organizētajā Simtgades loterijā, iespējams sniegt atbalstu katras vidējās izglītības iestādes spožākajam absolventam. 2018. gadā stipendiju 500 eiro apmērā saņēma 347 absolventi. 2019. gadā tie bija 356 absolventi. Ar stipendijas nolikumu var iepazīties Finanšu ministrijas mājas lapā.

Uz Simtgades loterijas astotās sērijas biļetēm apskatāmi Ivara Heinrihsona, Helēnas Heinrihsones, Ievas Kampes-Krumholcas, Vitas Mercas un Neonillas Medvedevas mākslas darbi, kuros atainotas katram māksliniekam svarīgas Latvijas vērtības.

Pilna mākslas darbu kolekcija: www.latloto.lv/lv/simtgade/kolekcija

Biļetes jau no šodienas nopērkamas tirdzniecības vietās. Katrā Simtgades loterijas sērijā ir viens miljons biļešu.

Katras biļešu sērijas kopējā vērtībā ir 5 000 000 eiro, laimestu kopējā vērtība - 3 235 000 eiro, lielākie no tiem - četri laimesti 100 000 eiro apmērā un divdesmit laimesti 10 000 eiro apmērā.

Pārdošanā vēl aizvien pieejamas arī 7. sērijas biļetes, un kopš Simtgades loterijas uzsākšanas 2017.gadā līdz šim brīdim varam sveikt jau 25 simts tūkstošu eiro laimestu un 135 desmit tūkstošu eiro laimestu saņēmējus. Savukārt nelaimējušajām biļetēm tiek dota otra iespēja iepriecināt savus īpašniekus īpašā papildspēlē, kas nu jau kļuvusi par iemīļotu TV šova SuperBingo sastāvdaļu.

Latvijas Loto ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums, un tā vienīgais īpašnieks ir Latvijas valsts. Latvijas Loto sniedz cilvēkiem augstākās klases spēles iespēju sociāli atbildīgā veidā, kur ieguvējs ir ikviens - daļa gūst laimestus, bet visi - jauku izklaidi un apziņu, ka ar viņu līdzdalību tiek finansēti projekti, kas nozīmīgi katram no mums Latvijā.

 

Papildu informācija:
Elīna Asare,
Latvijas Loto pārstāve
Tel.: +371 29180269

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu