Simtgades vēstneši, Latvijas Radio koris klasiskās mūzikas festivālā BBC PROMS Lielbritānijā

09.08.2017.

2017. gada 13. un 14.augustā Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā piedalīsies vienā no senākajiem un vērienīgākajiem klasiskās mūzikas festivāliem “BBC Promenāde” (BBC PROMS) Londonā. Dalība festivālā norisinās Latvijas valsts simtgades starptautiskās programmas ietvaros.

13. augustā Royal Albert Hall Latvijas Radio koris atskaņos Sergeja Rahmaņinova “All Night Vigil” ("Visnakts Dievkalpojums"). Rahmaņinovs 1915. gadā sarakstīto opusu vērtējis kā vienu no saviem izcilākajiem skaņdarbiem. Lieldienu tekstu sintēze ar komponista plašo muzikālo vērienu, kā arī vēsturiskais konteksts - Pirmais pasaules karš un Pilsoņu karš - ir radījis patiesu mūzikas pieminekli.

14.augustā Cadogan Hall Latvijas Radio kora izpildījumā skanēs piecas dziesmas no Dmitrija Šostakoviča cikla “10 poēmas ar XIX un XX gadsimta sākuma revolūcijas dzejnieku vārdiem korim a’capella. Op.88”. Dziesmu cikls tapis 1951. gadā, kad D.Šostakovičs tiekdamies pēc pilnības visās savās kompozīcijās, vēlējies slīpēt savu kora mūzikas rakstību. Krievu inteliģences tradīcijās audzinātais komponists izjuta dziļas simpātijas pret gadsimtu mijas revolucionāriem. Koncertā līdzās D.Šostakoviča dziesmām skanēs arī komponista prelūdijas un fūgas izcilā pianista Aleksandra Meļņikova izpildījumā.

“BBC Promenādē” Latvijas radio koris piedalīsies pēc personīga festivāla programmas veidotāju uzaicinājuma, kas ir apliecinājums kora izcilajai mākslinieciskajai kvalitātei un vienlaikus Latvijas mūziķu vispāratzītajam statusam pasaulē.

Latvijas valsts simtgade ir nozīmīga iespēja plaši vēstīt par Latvijas devumu pasaulē, celt Latvijas valsts un uzņēmēju starptautisko konkurētspēju. Starptautiskā programma ārpus Latvijas ir sinerģiska, iekļaujot kultūras, ekonomisko un politisko dimensiju.

Papildu informācija:
Rinta Bružēvica
“Latvijas koncertu” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67205487, 29185551
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.radiokoris.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu