Skolēni aicināti uz košiem pavasara koncertiem "Lielajā dzintarā"

04.02.2020.

Pavasarī Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" bērnus un jauniešus, kā arī viņu vecākus un skolotājus aicina uz trim krāšņiem koncertiem. Februārī Liepājā gaidāms aizraujošs koncertstāsts "Leļļu meistara sapnis" ar slavenu mūziklu melodijām. Martā latviešu tautas mūzikas programmā dzirdēsim Miku Dukuru, DJ Monsta un citus populārus māksliniekus. Savukārt, maijā skolēni aicināti uz krāšņo "Virtuves rēviju", kurā virtuves priekšmeti izdzīvos draudzību un strīdus, mīlestību un greizsirdību.

Koncertstāsts “Leļļu meistara sapnis”

20. februārī, plkst. 11.00 un 13.00 paši mazākie skolēni (1. - 4. klase), kā arī ģimenes ar bērniem no trīs gadu vecuma aicināti uz aizraujošu koncertstāstu bērniem "Leļļu meistara sapnis".

Kāds Leļļu meistars darina brīnumskaistas rotaļlietas. Tikai viena bēda - tās nav dzīvas. Pavisam negaidot pie Leļļu meistara pieklīst Kaķene bez savām mājām. Varbūt viņas ierašanās nav nemaz tik nejauša un abiem kopā izdosies piepildīt meistara sapņus? Koncertstāstā izskanēs oriģinālvalodā izdziedāti pasaules slavenāko mūziklu fragmenti - "Kaķi", "Kandids", "Mūzikas skaņas" un citi. Uz skatuves redzēsim talantīgus mūziķus un stāsta varoņus - Lelli Olimpiju (Annija Putniņa), priecīgo Klauniņu Toniju (Emīls Kivlenieks), viedo Leļļu Meistaru (Nauris Indzeris), viltīgo, bet labestīgo Kaķeni (Baiba Renerte), dziedātājus no Rīgas Doma kora skolas mūziklu klases un pianistu Raimondu Petrauski.

Koncerts "Mana tautasdziesma"

2. martā, plkst. 11.00 un 13.00 pamatskolēni (4. - 10. klase) aicināti uz koncertu "Mana tautasdziesma".

Koncertprogrammu veido latviešu tautas mūzika, kas šajā koncertā būs dzirdama jaunā, mūsdienīgā skanējumā. Piemēram, "Tumša nakte, zaļa zāle" dziedātāja Mika Dukura aranžijā vai "Rūžeņa" komponista Jēkaba Nīmaņa aranžijā. Mākslinieku loks, ko redzēsim uz skatuves, pārsteigs ar savu dažādību - no folkloras kopas "Skandi", koklētājas Laimas Jansones un grupas "Tautumeitas" solistes Asnates Rancānes līdz DJ Monsta, Jēkaba Nīmaņa instrumentālajai grupai un tik populārajiem dziedātājiem - Annijas Putniņas un Mika Dukura.

Koncerts "Virtuves rēvija"

5. maijā plkst. 10.00 un 12.00 pirmās līdz sestās klases audzēkņi gaidīti uz krāšņu koncertu "Virtuves rēvija".

Kastrolīte un Vāciņš, Slotas kāts un Trauklupatiņa, Putotājs un Dakšiņa - visi, kas ir virtuvē, sāk dziedāt, dejot un spēlēt. Bet izrādās, ka arī virtuves priekšmetiem jāizdzīvo gluži tādas pat kaislības kā cilvēkiem - spēles un rotaļas, draudzība un strīdi, mīlestība un greizsirdība. Līdzās čehu komponista Bohuslava Martinu "Virtuves rēvijai" arī Belas Bartoka, Morisa Ravēla un Arama Hačaturjana skaņdarbi. Īpašu spilgtumu uzvedumam piešķirs fantāziju rosinoši rekvizīti, košas videoprojekcijas un arī dejotāju duets - Slotas kāts un Trauklupatiņa. Uz skatuves tādi talantīgi mākslinieki kā Agnese Egliņa (klavieres), Mārtiņš Circenis (klarnete), Jānis Semjonovs (fagots), Georgs Sarkisjans (vijole), Ieva Upatniece (čells), Jānis Porietis (trompete), Matīss Čudars (ģitāra), Ernests Mediņš un Mikus Bāliņš (sitaminstrumenti), Ruslans Kurlovičs un Gunta Liepiņa (dejotāji).

Koncerti ieļauti programmā "Latvijas skolas soma". Ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu tos rīko SIA "Lielais Dzintars", plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu