Skolēniem iespēja iejusties dažādu muzeja profesionāļu ādā nodarbībā "Nospēlē muzeju!"

11.08.2020.

No 2020. gada 10. augusta Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) tiek aizsākta jauna izglītības programma "Nospēlē muzeju" sākumskolas un pamatskolas skolēniem, kas palīdz izprast, kā darbojas muzejs un kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas muzeja darbiniekiem.

Interaktīvās spēles "Nospēlē muzeju" laikā savstarpējās sarunās tiek meklētas atbildes uz jautājumiem: kas ir mākslas muzejs, kas tajā atrodas, kādus darbus veic muzeja darbinieki?

Izmantojot izstāžu zāles maketu, gleznu reprodukcijas, mākslas priekšmetu figūriņas un arheoloģisko izrakumu kasti, spēles dalībnieki iejūtas muzeju darbinieku lomās, kļūstot par arheologiem, restauratoriem, krājuma glabātājiem, izstāžu kuratoriem, māksliniekiem un muzeja direktoru.

Nodarbības pirmo daļu veido pastaiga muzeja ekspozīcijā un saruna starp nodarbības vadītāju un skolēniem. Uzdodot jautājumus par dažādām muzejā sastopamām detaļām, kā piemēram, afišām, garderobes skapīšiem, eksponātu uzraugiem, novērošanas kamerām un citām, skolēni apgūst muzeja telpas, lai pēc tam paši saviem spēkiem veidotu izstādi. Nodarbības otrā daļa ir lomu spēle, kurā katrs skolnieks saņem kartīti ar profesijas nosaukumu un pienākumu aprakstu. Pildot dažādus uzdevumus, kas saistīti ar konkrēto profesiju, skolēni izmanto zināšanas no vēstures, vizuālās mākslas un citām mācību stundām, lai kopīgiem spēkiem apgūtu paveiktu spēles uzdevumu – izstādes iekārtošanu "Nospēlē muzeju!" maketā.

Lai sasniegtu mērķi, nepieciešams veidot stratēģijas, darboties komandās, argumentēt savu viedokli, pielietot skolā iegūtās prasmes un zināšanas.

It kā spēlējoties, bērni apgūst sarežģīto muzeja struktūru, krāšanas, kolekcionēšanas, mākslas darbu eksponēšanas principus, kas jāievēro muzejā. Savstarpēji sadarbojoties, skolēni nonāk līdz rezultātam, ko var redzēt, aptaustīt, analizēt un, iespējams, arī atkārtot jau pavisam citā mērogā.

Lai gan projekts primāri veidots sākumskolas un pamatskolas skolēniem, izzinošā spēle ir aizraujoša arī vidusskolas skolēniem, kuri var padziļināt zināšanas par mākslu, vēsturi un to, kā strādā muzejs.

Nodarbība izveidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammas ""Latvijas skolas soma" satura radīšana" ietvaros.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDUS INFORMĀCIJA: Sandra Ķempele, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratore, T: (+371) 67 357 536, E: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  un Lilita Pudule, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izglītības programmu kuratore, T: (+371) 67 226 467, E: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

PLAŠĀK PAR IZGLĪTĪBAS PROGRAMMUwww.lnmm.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu