"Soliņš" - komiska izrāde bez vārdiem

16.12.2019.

Programmā "Latvijas skolas soma" skolēniem iespējams apmeklēt vizuālā teātra "Teātris azotē" veidoto izrādi "Soliņš". Tā ir izrāde ar Jaunā cirka elementiem, kurā žonglēšana un manipulācija ar priekšmetiem kļūst par organisku stāsta sastāvdaļu.

Izrāde notiek bez vārdiem, tā stāsta sirsnīgu stāstu par divām neparastām meitenēm, kas sastopas parkā uz soliņa. Lai gan abas ir ļoti atšķirīgas, tieši žonglēšana palīdz abām saprasties. Izrādes garums ir 35 min. Izrādi papildina īsa interaktīva iepazīšanās ar žonglēšanas priekšmetiem. 

Pēc izrādes var organizēt arī 40 min ilgu žonglēšanas nodarbību, kurā tiek apgūti triki ar bumbiņām un citiem priekšmetiem. Tā sevi pierādījusi kā atraisošs, prieku un atvērtu saskarsmi rosinošs piedzīvojums. Bez tam tā ir iespēja iepazīties ar žonglēšanu, apgūt pamattrikus, rosināt interesi par šo disciplīnu - vienu no retajiem brīva laika pavadīšanas veidiem, kas vēl spēj aizraut arī pusaudžus un izkonkurēt virtuālās vides valdzinājumu.

Mazzalves pamatskolas skolēnu pieredze 

Mazzalves pamatskolas 1. - 9. klašu skolēniem 14. oktobrī bija iespēja noskatīties un aktīvi līdzdarboties izrādē bez vārdiem "Soliņš", ko uz Mazzalvi bija atvedis vizuālais teātris bērniem un pieaugušajiem "Teātris azotē". Teātra pedagoģe un režisore Marika Čerņauska un viņas partnere parādīja lielisku stāstu par divām meitenēm, kuras ir ļoti atšķirīgas, bet, satikušās uz soliņa, ar žonglēšanas palīdzību sadarbojas un sadraudzējas. Tikai mīmika un žonglēšana ar dažādiem rīkiem tik dzīvi izstāstīja abu meiteņu stāstu, atklāja viņu raksturus, ka skatītāji emocionāli un  aizrautīgi sekoja katram notikumam un aktīvi piedalījās izrādē.

Pēc izrādes skolēniem bija iespēja apgūt dažus žonglēšanas paņēmienus un patrenēties žonglēt ar dažādiem rīkiem – bumbiņām, šķīvīšiem, riņķiem. Tas tik ļoti bērniem iepatikās, ka nodarbību nācās pagarināt. Šķiet, nu mobilajiem telefoniem būs konkurents – pie pirmās iespējas Mazzalvē žonglēs. Arī sporta skolotājs Agris Sakne, kuram žonglēšana padevās izcili, sporta stundās iecerējis kādu brīdi veltīt žonglēšanas vingrinājumiem, jo tie attīsta koordināciju, koncentrēšanos.

Paldies "Teātrim azotē" - "Soliņš" Mazzalvi iekustināja gan emocionāli, gan tiešā nozīmē!

/ Informāciju sagatavoja Neretas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Žanna Miezīte

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu