Tapis 4. maija video sveiciens "Latvijai simt izturības un varonības pilnu gadu"

02.05.2019.

Ieskandinot Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkus 4. maijā, tapis video, kas ir kā atgādinājums novērtēt brīvību, domāt un darīt, un pateikt paldies saviem līdzcilvēkiem – ikdienas varoņiem.

Jau ceturto gadu par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai 4. maijā tiek svinēti Baltā galdauta svētki – paceļot valsts karogu, pulcējoties pie balti klātiem galdiem, kavējoties atmiņās par izšķirošajiem notikumiem 1990. gada maijā un nospraužot nākotnes mērķus stiprākai Latvijai tās nākamajā simtgadē. Šogad īpaši aicina godināt mūsdienu Latvijas varoņus – cilvēkus, kuri ar lepnumu un prieku, nereti spītējot grūtībām, izvēlas varēt, rīkoties un nepalikt vienaldzīgi.

„Latvijai ir simt gadu. Simt drosmes, izturības un varonības pilnu gadu. Šodien mums ir brīvība domāt un darīt, un simtiem veidu, kā to izmantot. Atrast savu īsto lietu un padarīt skaistu katru vietu. Pie šķēršļiem nelūzt un nepiestāt, pārējos novārtā neatstāt. Skaisto sevī un pasaulē audzēt, trauslākos apkārt mīlēt un saudzēt. Stāvēt par dārgāko kā klints un dzīvot uz visiem simts. Īstajai laimei pretī doties un lēkt savos sapņos neatskatoties. Kopā ar saviem mīļajiem būt un baudīt esošo tā, lai jūt. Mums ir iespēja darīt un radīt, tāpēc 4. maijā ar baltiem galdautiem un sajūtām izcelsim savus ikdienas varoņus un godināsim Latvijas neatkarības atjaunošanu kopā!” teikts video sveicienā.

Video veidotāji: režisore Linda Olte, operatori Mārtiņš Šalmis un Gustavs Kukainis, projekta vadītāji Zane Ozoliņa un Agnese Ēķe-Cēsniece, gaismas – Gatis Līcis, stils/grims – Līga Višovane, scenogrāfija – Agne Menniks, montāža – Edmunds Rimšāns.

Plašāk par Baltā galdauta svētkiem un citām Latvijas neatkarības atjaunošanai veltītajām svētku norisēm: lv100.lv/briviba

Baltā galdauta svētku norises vietas: kurpes.lv/pasakumi/baltagaldautasvetki

 

Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel. 67330339 / Mob.tel. 29374438
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! www.lv100.lv

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu