Tapusi Antona Kūkoja dzejā balstīta dzejas izrāde

05.02.2021.

Kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" biedrība "Teātris azotē" piedāvā dzejas izrādi "Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ", kas balstīta Antona Kūkoja dzejā. A. Kūkojs 2020. gada nogalē būtu svinējis 80 gadu jubileju, un Latgalē tas bija ievērojamā dzejnieka, mākslinieka, publicista un sabiedriskā darbinieka jubilejas gads, ko vērts aktualizēt arī skolu auditorijā.

Izrāde ir latgaliešu un zīmju valodā un ir attiecību stāsts starp divām kultūras minoritātēm, diviem radošiem cilvēkiem, kam jāpārvar daudz šķēršļu, lai saprastos un paliktu kopā.

Iestudējumu caurvij jautājumi, kas atsedz latgaliskuma un nedzirdības trauslos, sāpīgos punktus, taču kāpj tiem pāri un skar mūsdienu emigrācijas un globalizācijas blaknes: kā saprasties, vienam otru atrast un pieņemt, sevi saprast un nepazaudēt atšķirīgumā? Kā nosargāt valodu, ja tajā esi viens? Un tam līdzās gana spēcīgi ieskanas arī vispārcilvēciskais, mūžīgais – kā diviem kopā būt, noturēties, vienam otru pietiekoši vaļā laist un gana stipri īstajā brīdī pieturēt, noturēt vai celt?

Izrāde filmēšanas procesā ir kļuvusi par jaunu mākslas formu - pārtapusi filmā ar savdabīgu un poētisku montāžas valodu.

Izrāde "Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ" piemērota vidusskolēniem. Pēc filmas noskatīšanās plānotas sarunas ar radošās komandas pārtāvjiem.

Kopā ar pārizdoto A. Kūkoja dzejas grāmatu "Mīlesteiba, Lelais Līpu kolns" izrāde ir nominēta Boņuka balvai 2020.

Radošā komanda:

Spēlē - Latvijā vienīgā profesionālā vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa un aktieris, mūziķis Kristaps Rasims
Mūzika – Kristaps Rasims
Horeogrāfija – Arina Buboviča
Izrādes scenārijs un režija – Marika Čerņavska
Filmas videoinscenējuma un montāžas režija – Normunds Pucis
Ieceres autore un projekta vadītāja – Sandra Vorkale

 

Kontaktinformācija: Marika Čerņavska, tālr.: 29187360, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu