Tapusi izrāde bērniem "Puika ar suni"

21.10.2020.

Programmas "Latvijas skolas soma" mērķprogrammā tapusī izrāde "Puika ar suni" ir neticams piedzīvojumu stāsts par varonīgu puiku vārdā Zigis, kurš kopā ar savu ģimeni un suni Džeri paveica brīnumu, izglābjot daudzu cilvēku dzīvības.

Zigis redz un dzird visu, kas viņa mājās notiek, un, kad Zigim paliek bail, viņš slēpjas suņu būdā pie sava uzticamā drauga Džera. Dziļi zem Džera būdas ir bunkurs, kur Ziga paps slēpj cilvēkus. Šeit, pie Lipkēm, bedri rok dzīvībai, ne nāvei. Te palīdz, nevis dara pāri. Tas ir liels noslēpums, un par to nevienam nedrīkst stāstīt. Zigis mācās saprast pasaules kārtību, uzdod jautājumus un redz, cik svarīga ir cilvēcība vienam pret otru.

Izrāde tapusi pēc Ineses Zanderes grāmatas "Puika ar suni" motīviem, un tajā stāstīts par pazīstamā ebreju glābēja Žaņa Lipkes dēlu Zigfrīdu, kuram bija tikai 8 gadi, kad viņa ģimene deva patvērumu nacistu vajātajiem ebrejiem.

Radošo komandu veido režisors Jānis Znotiņš, dramaturģe Ance Muižniece, mākslinieks Reinis Suhanovs, aktieris Emīls Krūmiņš. Izrāde paredzēta 6+ vecuma bērniem.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas ""Latvijas skolas soma" satura radīšana" un izdevniecības "Liels un mazs", kā arī Žaņa Lipkes muzeja atbalstu.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu